“Z herbem w tle” – spotkanie w Saloniku Literacko-Artystycznym

“Z herbem w tle” – spotkanie w Saloniku Literacko-Artystycznym

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza do świata rodu książąt Lubomirskich herbu Szreniawa bez Krzyża na spotkanie live za pośrednictwem aplikacji Skype z Janem Lubomirskim-Lanckorońskim, prezesem Fundacji Książąt Lubomirskich, autorem trzytomowej publikacji “Lubomirscy Książęta Polscy”.

Czy wiedzą Państwo, że na dworze Lubomirskich w Wiśniczu kuchmistrzem był Stanisław Czerniecki, autor pierwszej polskiej książki kucharskiej, czy  wiecie, że dzisiaj zgodnie z misją rodu wpisaną w herb Patriam Versus (Zwróceni ku Ojczyźnie) podejmują nadal działania charytatywne na polu społeczno-edukacyjnym i naukowym? Na te i wiele innych pytań odnoszących się do barwnej,  sięgającej XVI w. historii  tej jednej z najsłynniejszych  w Polsce rodzin odpowie jej potomek.

Data spotkania: 26 października (wtorek), godz. 18.00.

Miejsce spotkania: Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16 w Inowrocławiu.

Gość opowieściami o swojej rodzinie będzie dzielił się za pośrednictwem Skype’a.

 Zadanie pod nazwą “Z herbem w tle” organizowane jest w ramach projektu „Było, minęło czy przeminęło?” dofinansowane ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,840