XVII Festiwal Teatralny „Zawodowy zawrót głowy”

XVII Festiwal Teatralny „Zawodowy zawrót głowy”

14 marca 2019 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 19 „Bajka” we Włocławku odbył się XVII Festiwal Teatralny pod hasłem „Zawodowy zawrót głowy”.

We wspólnej zabawie brały udział dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli:
* Przedszkola Publicznego Nr 14,
* Przedszkola Publicznego Nr 16 „Ekoludek”,
* Przedszkola Publicznego Nr 25 „Słoneczko”,
* Przedszkola Publicznego Nr 26 „Kujawska Przystań”,
* Przedszkola Publicznego Nr 29,
* Przedszkola Publicznego Nr 19 „Bajka”.

Festiwal Teatralny wpisał się już w tradycję przedszkola. Każdego roku dzieci pod czujnym okiem nauczycieli, przedstawiają wiersz, piosenkę lub inscenizację teatralną zgodną z tematyką festiwalu. Ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników sprawia, że jest to uroczystość pełna radości, zadowolenia i niekończących się braw. Wydarzenie integruje dzieci i nauczycieli z różnych placówek, pozwala nawiązywać nowe kontakty, sprzyja wymianie doświadczeń, a niesamowita atmosfera sprawia, że każdy czuje się wyjątkowo.

Festiwal odkrywa talenty dzieci i promuje edukację teatralną w przedszkolu. Doceniana jest każda forma aktywnego, twórczego działania, co stanowi ogromną motywację do podejmowania kolejnych wyzwań. Wszystkie przedszkola biorące udział w festiwalu otrzymały okolicznościowe dyplomy, a dzieci – drobne nagrody rzeczowe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne teatralne spotkania.

A.Licznerska

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,152,496