XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum”

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży “Moja Przygoda w Muzeum”

Muzeum Okręgowe w Toruniu informuje, że od 14 września, w Sali Wystaw Czasowych Ratusza Staromiejskiego dostępna będzie pokonkursowa wystawa XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Głównym celem projektu jest uwrażliwianie młodych artystów na skarby dziedzictwa kulturowego – eksponaty muzealne, zabytkowe budynki, dzieła sztuki – oraz zachęcanie do rozwijania talentów artystycznych i wyrażania własnych przeżyć poprzez aktywność twórczą.

Na finał XL Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” do Torunia przysyłane są prace z różnorodnych ośrodków w Polsce: z muzeów, szkół, domów kultury, ognisk artystycznych, ośrodków wychowawczych. Równocześnie napływają prace z różnych stron świata. Specjaliści z zakresu sztuki, muzealnictwa i pedagogiki (Jury) 9 lipca wyłonili około 150 najlepszych dzieł. Prace te wezmą udział  w wystawie w Ratuszu Staromiejskim. W tym roku nagrody w sześciu kategoriach  zostaną wybrane podczas trwania wystawy konkursowej (wrzesień-listopad) w plebiscycie publiczności.  Zagłosować będzie można na ekspozycji bądź drogą internetową. Na stronie Muzeum www.muzeum.torun.pl. będzie udostępniona galeria dzieł znajdujących się na wystawie w Ratuszu. Wyłonione zostaną nagrody w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18 lat oraz kategorii osób z niepełnosprawnością intelektualną (do 25 roku życia).

Wystawa pokonkursowa prezentowana będzie w Sali Wystaw Czasowych na II piętrze Ratusza Staromiejskiego w terminie od 14 września do 11 listopada 2018 r. Folder pokonkursowy z prezentacją prac nagrodzonych będzie do pobrania ze strony Muzeum.

Maria Magdalena Gessek

XL Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”
Termin: 14 września-11 listopada 2018
Miejsce: Ratusz Staromiejski
Kurator: Maria Magdalena Gessek

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6643109