XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa

Jury XIII OKM im T Ociepki przy pracy

XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa

TEOFIL OCIEPKA - Fantastyczne stwory

TEOFIL OCIEPKA – Fantastyczne stwory

Zapraszamy wszystkich na niecodzienne wydarzenie, jakim jest uroczyste otwarcie wystawy malarstwa, połączone z wręczeniem nagród i podsumowaniem konkursu, tym razem odbywające się w spichrzu Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Na ekspozycji będzie można obejrzeć 160, z 600 nadesłanych, ekscytujących prac artystów intuicyjnych z całej Polski. W tym roku, Jury po burzliwych obradach, wyłoniło aż 31 laureatów spośród 108 twórców wybranych do wystawy. Autentyczna, pełna emocji i koloru sztuka, obrazy tworzone różnymi technikami malarskimi, w swojej treści sięgające często do zakamarków ludzkiej psychiki nie pozostawią widza obojętnym. Ten największy i najważniejszy w Polsce przegląd malarskich outsiderów trzeba koniecznie zobaczyć. Jako bonus, w sąsiedniej sali, wystawa „Rzeźba Stanisława Zagajewskiego”, wielkiego artysty z kręgu art brut.

Jeśli nie dotrzecie Państwo na wernisaż, gorąco zapraszamy do Włocławka do Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, Zbiory Sztuki w spichrzu przy ulicy Zamczej 10/12. Wystawa będzie prezentowana do 28 listopada 2021.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

9 października (sobota) – 28 listopada 2021 (niedziela)
XIII Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Teofila Ociepki – wystawa pokonkursowa

Zdjęcie gł.: Jury XIII OKM im. T. Ociepki przy pracy

1 października 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,738,853