X Edycja Narodowego Czytania. O tolerancji w moralności

X Edycja Narodowego Czytania. O tolerancji w moralności

sygnet_kpcen włocławek

Zapraszamy w sobotę 4 września o godzinie 10.00 do KPCEN-u we Włocławku, gdzie włączymy się do ogólnopolskich obchodów tegorocznej edycji akcji Narodowe Czytanie.

Lekturą będzie Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Hasło przewodnie naszego spotkania to „Tolerancja w moralności”. Wspólnie zastanowimy się nad aktualnością utworu oraz nad tym, ile tolerancji jest w Dulskiej, a ile Dulskiej w nas.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie multimedialna prezentacja twórczości Gabrieli Zapolskiej, interaktywna ekspozycja zbiorów bibliotecznych oraz multimedialny quiz.

Narodowe Czytanie to dla uczestników okazja do otrzymania książki z okolicznościową pieczęcią, a wszyscy, którzy przyjdą do nas z własnymi egzemplarzami dramatu, będą mieli możliwość oznakowania ich okolicznościową pieczęcią Narodowe Czytanie 2021.

Akcja Narodowe Czytanie została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Ma na celu zachęcanie do wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

 

2 września 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,038,008