Wystawa twórczości Jacka Kamińskiego – „Historia kończy się i zaczyna”

Wystawa twórczości Jacka Kamińskiego – „Historia kończy się i zaczyna”

logockbrowarb Włocławek

Galeria „Beczkownia” i „Fertmentownia” przy Centrum Kultury “Browar B.” we Włocławku zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Kamińskiego. Na ekspozycji zobaczymy malarstwo abstrakcyjne głównie w technice olejnej.

Jacek Kamiński, rocznik 1970, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK, nauczyciel rysunku i malarstwa, arteterapeuta, współzałożyciel fundacji „Les Artes”. Przez lata zafascynowany twórczością impresjonistów, postimpresjonistów i kubistów. Najchętniej tworzy w technice tuszu lawowanego. Autor wielu wystaw (m.in. „Toruń-Hamburg-Hanza”, „Zapis Piękna Zaklętego w Kamień”) i kilku toruńskich murali. Mieszkał w Hamburgu i Londynie. Pod koniec 2021 roku wyemigrował z żoną do Dublina.

Na wystawie większość prac to 2 cykle:

– „Historia kończy się i zaczyna” – to krótki rys a raczej rysa na istniejącym od niedawna gatunku ludzkim. Do czego człowiek jest zdolny by zdobyć i utrzymać władzę nad drugi człowiekiem a najlepiej grupą społeczną, by mogła mu służyć. Długoletnie badanie form plastycznych, przy użyciu techniki własnej nazywanej reliefem.

– „Pejzaże kosmiczne”- Malarstwo abstrakcyjne powstałe przy szukaniu form artystycznych łączących zjawisko iluzji pejzażowej i architektonicznej ze zjawiskami a raczej ich wyobrażeniem istniejącymi w kosmosie. Kilkadziesiąt sztuk na płótnie, akryl/olej.

Wystawę można zwiedzać do 26 marca 2022 roku.

Godziny zwiedzania: wtorek – piątek, godz. 11.00 – 18.00, sobota, godz. 14.00 – 18.00 (ostatnie wejście godz. 17.30)

Wstęp wolny.

 

Źródło: ckbrowarb.pl

25 lutego 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,688,299