Wystawa „Ola Niepsuj. Tyle, ile trzeba”

Wystawa „Ola Niepsuj. Tyle, ile trzeba”

Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy logoGaleria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza miłośników sztuki do obejrzenia wystawy Oli Niepsuj. Jest to przekrojowa prezentacja plakatów z ostatniej dekady, zaprojektowanych do filmów, koncertów, wystaw i festiwali, które przybliżą zróżnicowane techniki projektowania. Opracowania są różnorodne i wieloznaczne, anegdotyczne i oddziałujące na wyobraźnię odbiorców. Ekspozycja będzie dostępna do 1 sierpnia 2020 r.

Ola Niepsuj to ilustratorka i graficzka. Projektuje plakaty, identyfikacje wizualne oraz infografiki. Często pracuje z tekstem, jej ilustracje można znaleźć na opakowaniach, ubraniach i w aplikacjach. Łączy tradycyjne techniki z rysunkiem cyfrowym. Najczęściej tworzy komunikacje dla firm lub instytucji związanych ze strefą kultury. Pracuje przy projektach związanych z festiwalami czy dystrybucją filmów. W jej portfolio nie brakuje także okładek płyt muzycznych.

Prace Oli Niepsuj zdobyły srebrny medal Society of Illustrators NYC w 2017 roku, trzykrotnie wyróżniono je w prestiżowym roczniku American Illustration i dwukrotnie nagrodzono złotem w konkursie Klubu Twórców Reklamy. Jej twórczość zdobyła uznanie na ponad 140 wystawach w Polsce i 31 innych krajach m.in w Japonii, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Korei Południowej, Portugalii, Belgii, Boliwii, Stanach Zjednoczonych, we Włoszech i na Kubie.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie