Wystawa obrazów słuchaczy Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wystawa obrazów słuchaczy Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

1 czerwca 2019 r., godz. 11.00 – otwarcie wystawy Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Galerii Spotkań w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu

Uczestnicy zajęć w Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowują rok akademicki wystawą prac plastycznych powstałych w ciągu ostatnich miesięcy. Każda kolejna ekspozycja pokazuje rozwój warsztatu plastycznego i kształtowanie się osobowości twórczych artystów amatorów uczestniczących w zajęciach.

Ponad pięćdziesięcioro uczestników zajęć Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotyka się co tydzień w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Pod kierunkiem opiekunów artystycznych: Marii Serwińskiej-Guttfeld i Wojciecha Ociesy poznają techniki plastyczne, uczą się kompozycji obrazu, doskonalą warsztat.

Powstające podczas zajęć w WOAK-u prace są zróżnicowane; niezależnie od tematu starają się nadać obrazom i rysunkom indywidualny charakter. Przedstawiają martwe natury, pejzaże, a także własne interpretacje znanych dzieł. Potrafią dostrzegać piękno w codziennych sytuacjach, zwyczajnych.

Na wystawie zamykającej rok akademicki 2018/19 każdy uczestnik zajęć Sekcji Plastycznej TUTW pokaże trzy prace. Ekspozycja prezentowana będzie na przełomie maja i czerwca w Galerii Spotkań WOAK.

Wstęp wolny.

Dodatkowych informacji udziela:
Kamil Hoffmann, tel. 56 652 27 55, kom 694 270 229
e-mail: 
kamil.hoffmann@woak.torun.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,142,930