Wystawa “Bruno Schulz. Artysta nienazwany” ponownie w Ratuszu Staromiejskim

Wystawa “Bruno Schulz. Artysta nienazwany” ponownie w Ratuszu Staromiejskim

Od 28 marca w toruńskim Ratuszu Staromiejskim ponownie można zwiedzać wystawę „Bruno Schulz. Artysta nienazwany”. Ekspozycja prezentowana jest na Małej Galerii na II piętrze w nieco zmienionej niż dotychczas formie. Towarzyszy jej katalog, który można zakupić w cenie 25 złotych.

Wystawa „Bruno Schulz. Artysta nienazwany” poświęcona jest twórczości Brunona Schulza oraz artystów, dla których dzieło tego wybitnego twórcy było inspiracją. Prezentowane są na niej dzieła wielu wybitnych polskich artystów, dla których Schulz oprócz inspiracji do realizacji prac, wyznaczał niejednokrotnie szerokie obszary twórczych poszukiwań. Ekspozycja obejmuje prace mistrzów malarstwa, grafiki, fotografii i rzeźby.

Jest to kolejna odsłona niezwykłego projektu artystycznego – „W stronę Schulza”, który pomyślany jest jako hołd złożony jednemu z najbardziej oryginalnych polskich artystów XX wieku – Brunonowi Schulzowi. Inicjator i organizator wystawy – Fundacja Republika Marzeń prezentowała ją w Polsce m.in. w najważniejszych Muzeach Narodowych i Zamku Królewskim w Warszawie. Obecna jej odsłona – w Muzeum Okręgowym w Toruniu wzbogacona została o dzieła ze zbiorów toruńskich.

fot. Katalog, Muzeum Okręgowe w Toruniu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,150,267