Wyprawa do sąsiadów Olendrów

Wyprawa do sąsiadów Olendrów

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza 21 sierpnia o godz. 12.00 na 76. spotkanie z cyklu “Muzeum-panaceum”. Z okazji wakacji placówka zaprasza seniorów wraz z wnukami w wieku szkolnym do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce.

W programie wizyta w niedawno otwartym skansenie poświęconym kulturze osadników olenderskich. Poznanie 3 zagród pod opieką przewodników muzealnych, którzy przybliżą nam, kim byli Olendrzy, jakiego byli wyznania, kiedy, skąd i dlaczego przybyli nad Wisłę, jak radzili sobie z powodziami, jakimi byli gospodarzami i sąsiadami dla naszych przodków, a także dlaczego musieli porzucić swoje gospodarstwa?

Warto zabrać napoje i prowiant, wygodny ubiór i buty dopasowane do pogody, a także sprzęt fotograficzny lub kije do nordic walking.

Prowadzenie: Maria Pokrzywnicka. Bilet: 3 zł/os.

Dojazd do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce we własnym zakresie lub wspólnie autobusem: zbiórka o godz. 11.50, przy wejściu na Dworzec PKS (uczestnicy pokrywają koszt biletu, ok. 5,5 zł w 1 stronę). Powrót po ok. 2,5 godz.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6642890