Wymiana uczniowska do USA

Wymiana uczniowska do USA

15 Paź Wymiana uczniowska do USA

Do 17 października uczniowie szkół średnich mogą zgłaszać się do udziału w programie wymiany organizowanym przez American Councils for International Education. Stypendyści będą przez rok mieszkali u amerykańskich rodzin i uczęszczali do tamtejszej szkoły. Udział w programie jest bezpłatny. W roku szkolnym 2020-2021 blisko 900 uczniów wyjedzie do USA.

W Programie FLEX mogą wziąć udział uczniowie pierwszej lub drugiej klasy liceum/technikum, którzy:

– mają polskie obywatelstwo,

– urodzili się między 15.07.2002 a 15.07.2005 (osoby niepełnosprawne: 15.02.2002-15.07.2005),

– znają język angielski w stopniu komunikatywnym,

– spełniają wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędzili więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA.

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić dostępny na stronie formularz online: http://ais.americancouncils.org/flex

Program FLEX jest całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Został on zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Od 27 lat w Programie FLEX uczestniczyło ponad 28 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów. To właśnie dzięki uczestnikom programu Amerykanie mogą dowiedzieć się więcej o kulturze i dziedzictwie narodowym innych krajów, a uczniowie mogą poznać amerykański system szkolny.

Więcej informacji:

Strona www

Ulotka programu 

Broszura

Informacja dla uczniów z niepełnosprawnościami

Ambasada USA w Warszawie i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.plLiczba odwiedzin:

2,926,636