Wycieczka plus lekcja – zapraszamy podstawówki

Wycieczka plus lekcja – zapraszamy podstawówki

Samorząd województwa organizuje bezpłatne jednodniowe wycieczki do położonych w naszym regionie parków krajobrazowych dla zorganizowanych grup uczniów szkół podstawowych. Rozpoczęto rekrutację.

– Wycieczki, same w sobie bardzo atrakcyjne, łączymy z lekcjami w plenerze. Przekazana w ten sposób wiedza ekologiczna z całą pewnością zostanie w głowach na dłużej – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Wycieczki do ośmiu parków krajobrazowych na terenie Kujaw i Pomorza będą się odbywały od ostatniej dekady kwietnia do początku czerwca. Szansę na „zielone lekcje” ma młodzież ze wszystkich podstawówek w regionie, decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy – 40-osobowe grupy uczniowskie w wieku 6-15 lat pod opieką pedagogów – otrzymają pomoce dydaktyczne do przeprowadzenia zajęć oraz wyżywienie.

Rekrutacja trwać będzie do wyczerpania miejsc wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej i formularza zgłoszeniowego. Wypełnione i podpisane przez opiekunów grup formularze zgłoszeniowe w formacie pdf należy przesyłać na adres wycieczka@kujawsko-pomorskie.pl. 

Wszelkie zapytania dotyczące organizacji wycieczek należy kierować do Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego. Osobą do kontaktu jest p. Agnieszka Stańczak (e-mail a.stanczak@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 728 494 596).

Kurs edukacji ekologicznej w postaci wycieczek do parków krajobrazowych dla uczniów kujawsko-pomorskich szkół podstawowych został zorganizowany w ramach projektu „Edukacja społeczności obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być … na zielonym!”. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Daniel Pach

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640836