Wyborcza.pl uruchamia serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli

01 Kwi Wyborcza.pl uruchamia serwis edukacyjny dla uczniów i nauczycieli

W związku z zamknięciem placówek oświaty na czas epidemii koronawirusa trwa jeden z największych eksperymentów w historii polskiego szkolnictwa – powszechna, obowiązkowa nauka zdalna. By wesprzeć w tym czasie uczniów, ich rodziców i nauczycieli oraz pomóc im sprostać temu wyzwaniu, redakcja Wyborcza.pl przygotowała serwis edukacyjny z ciekawymi tekstami i wideolekcjami z m.in. historii, fizyki, biologii i chemii. W serwisie znajdą się również  materiały dla tegorocznych maturzystów i ósmoklasistów.

Od 25 marca br., obowiązuje w Polsce powszechna, obowiązkowa nauka zdalna. Po pierwszym tygodniu przymusowego e-learningu, wiadomym jest, że przystosowanie się do nowych realiów oraz sposobów nauczania jest znacznie trudniejsze niż przewidywano.

By w tym trudnym dla edukacji czasie uczniowie mieli szansę na rozwój i poszerzanie wiedzy, redakcja serwisu Wyborcza.pl przygotowała specjalny serwis e-learningowy dla uczących się, ich rodziców oraz nauczycieli szkół podstawowych i średnich. Znajdują się tam teksty i wirtualne lekcje m.in. z historii, matematyki, biologii, fizyki i chemii. Materiały te opracowane przez specjalistów z różnych dziedzin nauki, mogą służyć jako wartościowe, niekonwencjonalne uzupełnienie podręczników i programów szkolnych. Serwis zawiera również materiały do powtórki przed egzaminami dla ósmoklasistów i maturzystów: arkusze egzaminacyjne z odpowiedziami m.in. z języka polskiego, angielskiego czy matematyki.

Wszystkie treści dostępne są pod adresem: wyborcza.pl/egzaminyLiczba odwiedzin:

3,006,847