Wybierzemy Lidera Edukacji – wnioski do 5 września

Marszałek Piotr Całbecki podczas uroczystej gali wręcza statuetkę nagrodzonej nauczycielce

Wybierzemy Lidera Edukacji – wnioski do 5 września

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Wspierają dzieci i młodzież w rozwijaniu pasji, są twórczy i zaangażowani, potrafią motywować do nauki – wyróżnimy najlepszych kujawsko-pomorskich nauczycieli. Na zgłoszenia czekamy do 5 września 2023 r.

– Zależy nam, by ci, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za to, co wynoszą ze szkół nasze dzieci, sami wzorowali się na najlepszych w swojej profesji. By pedagodzy, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy młodych ludzi, stawali się wzorem dla kolegów – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Kandydatury mogą zgłaszać podmioty prowadzące szkoły lub inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Osiemnaścioro najlepszych w minionym roku szkolnym pedagogów wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Siedemnaścioro pozostałych pedagogów odbierze równorzędne wyróżnienia, a cała osiemnastka także nagrody finansowe.

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do Iwony Wieczerzak z Departamentu Edukacji (nr telefonu: 883 326 608, e-mail: i.wieczerzak@kujawsko-pomorskie.pl).

Gala wręczenia nagród odbędzie się podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Regulamin konkursu z wzorem wniosku i rekomendacji (PDF) (wersja edytowalna wniosku)

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP, Ubiegłoroczna gala nagród „Kujawsko-pomorski Lider Edukacji”

30 maja 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie