Wśród nagrodzonych włocławscy muzealnicy

Wśród nagrodzonych włocławscy muzealnicy

 

Prowadzą działalność edukacyjną i oprowadzają po muzeach, zajmują się gromadzeniem eksponatów, przygotowywaniem ekspozycji i konserwacją zabytków.

Muzea są nie tylko ważnymi ośrodkami wymiany kulturalnej, umożliwiającymi zdobywanie wiedzy o sztuce, nauce, etnografii czy archeologii, ale także miejscami dobrej zabawy, w których skutecznie „zarażamy” wiedzą dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów. To możliwe dzięki zaangażowaniu, kreatywności i wielkiej pasji pracowników tych placówek – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W Dniu Muzeów marszałek nagrodził dziewięcioro przedstawicieli tego zawodu. Wśród nagrodzonych znaleźli się także pracownicy Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku: Karolina Bandziak-Kwiatkowska, Wioleta Osińska i Krzysztof Winnicki. Ponad stuletnie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku prowadzi skansen etnograficzny w Kłóbce, Muzeum im. Stanisława Noakowskiego w Nieszawie oraz trzy oddziały na terenie Włocławka.

Ze względu na epidemię Covid-19 uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się.

Źródło: www.wloclawek.info.pl

Fot. gł. muzeum.wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie