Wspomnienia z wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy

Wspomnienia z wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz zaprasza do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji setnej rocznicy narodzin Karola Wojtyły. Ekspozycja stanęła na Moście Staromiejskim. 

18 maja 2020 roku przypada 100. rocznica narodzin Karola Wojtyły. Okrągła rocznica urodzin Ojca Świętego to znakomita okazja do wspomnień jednego z ważniejszych wydarzeń w mieście – wizyty papieża w Bydgoszczy. Od tego wyjątkowego spotkania Jana Pawła II z pielgrzymami z całej Polski minęło ponad 20 lat. Na Moście Staromiejskim otworzono wystawę poświęconą wizycie Honorowego Obywatela Bydgoszczy, Jana Pawła II.

7 czerwca 1999 roku papież Jan Paweł II przybył do miasta nad Brdą z wizytą w ramach pielgrzymki do Polski. Ponad 20 lat temu, prawie 700 tysięcy pielgrzymów spotkało się z Janem Pawłem II w Bydgoszczy. Tradycyjnie odprawiona została msza święta, a w swoim kazaniu Ojciec Święty wspominał o symbolice Starego Rynku oraz Doliny Śmierci w Fordonie. Podczas uroczystości pielgrzymi wysłuchali hejnału Bydgoszczy, a delegacja władz miejskich wręczyła Ojcu Świętemu akt nadania Honorowego Obywatela Miasta Bydgoszczy.

Papież Jan Paweł II został także uhonorowany jako pierwszy w Poczcie Dębów Honorowych w Alei Ossolińskich. W 2002 roku upamiętniono to wyjątkowe wydarzenie i osobę Karola Wojtyły: półtorametrowy czerwony dąb – zanim trafił do Bydgoszczy – na krakowskich Błoniach został poświęcony przez papieża-Polaka.

Fot. www.bydgoszcz.pl

Informacja oraz więcej zdjęć TUTAJ

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646118