Wspieramy naszych “braci mniejszych”

Wspieramy naszych “braci mniejszych”

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku

W tym szczególnym świątecznym okresie pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku przekazali podarunki dla psów i kotów przebywających we włocławskim schronisku.

Pracownicy i sympatycy naszego Centrum, w tym zaprzyjaźniona drużyna piłkarska zebrali pokaźną kwotę pieniędzy, za którą zakupiono specjalistyczną karmę. Wykazali się szczodrością i sercem przynosząc dodatkowo również koce i ręczniki doskonale spełniające rolę ciepłych posłań.

Obecnie na adopcję oczekuje tutaj kilkadziesiąt psów i kotów. Mimo bardzo dobrych warunków, tęsknią one za własnym domem i opiekunem. Potrzebują miłości i poczucia bezpieczeństwa. Odwiedzając schronisko, niektórzy po raz pierwszy, mieliśmy okazję poznać charakter pracy wykonywanej na rzecz zwierząt. Pracownicy schroniska przekazali nam informacje, na czym polegają działania wolontariuszy i jak przebiega socjalizacja zwierząt zanim trafią do rodzin adopcyjnych.

Nasza współpraca ze schroniskiem na pewno będzie się rozwijać i nie poprzestaniemy na jednej akcji. Warto odwiedzić to miejsce i wspomóc “naszych braci mniejszych”.

Informacje o działaniach tej instytucji i zwierzętach czekających na adopcje można uzyskać na stronie internetowej schroniska.

 

 

27 grudnia 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

6,055,367