Wsparcie dla rodzin

Wsparcie dla rodzin

Wsparcie dla rodzin

Ponad 160 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację programów propagujących walkę z uzależnieniami i patologiami w rodzinach, a także projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Zarząd województwa rozstrzygnął dwa konkursy przeznaczone dla organizacji pozarządowych, które realizują projekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wsparcia dla rodzin z dziećmi.

– To pieniądze na działania interwencyjne i wspierające dla rodzin z dysfunkcjami, rodzin zmagających się z problemem przemocy domowej, a także na działania służące wzmacniania potencjału  rodziny i rozwojowi umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach konkursu „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie” wsparcie trafi między innymi na realizację różnego rodzaju programów pomocowych, akcji edukacyjnych, zajęć terapeutycznych i poradnictwa. Na ten cel przeznaczyliśmy 40 tysięcy złotych. Wsparcie otrzymają między innymi toruńskie Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, włocławski oddział PCK i bydgoska Fundacja Wyjść z Cienia.

Lista dofinansowanych projektów

Na działania na rzecz wsparcia rodzin w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich  przeznaczyliśmy 120 tysięcy złotych. Wśród  organizacji, które otrzymały dotacje na organizację grup wsparcia, warsztatów i zajęć są między innymi grudziądzka poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzicom Nadzieja, toruńska fundacja Archipelag Inicjatyw, Stowarzyszenie Dorośli Dzieciom w powiecie sępoleńskim i Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Lista dofinansowanych projektów

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,149,532