Wracamy do zajęć w e-Szkole

Wracamy do zajęć w e-Szkole

Wracamy do zajęć w e-Szkole

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Czym zajmuje się słowotwórstwo? Jakie cechy posiada utwór liryczny? Co kryje się pod pojęciem inżynierii genetycznej? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu. Lekcje kierujemy do uczniów szkół podstawowych i średnich.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule. Wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy na wyrównawcze i dodatkowe popołudniowe lekcje online  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Poniedziałkowe (18 stycznia) spotkanie z naszą e-Szkołą rozpoczniemy lekcją języka polskiego, podczas której na podstawie utworu Stefana Sawickiego „Sacrum w literaturze” uczniowie poznają kompozycję wypowiedzi argumentacyjnej. Humanistom polecamy także zajęcia ze słowotwórstwa. W planie lekcja wiedzy o społeczeństwie poświęcona czwartej władzy, czyli mediom. Miłośnikom historii proponujemy opowieść o przemianach społecznych i gospodarczych na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku.

O słowotwórstwie w języku angielskim uczniowie dowiedzą się we wtorek (19 stycznia). Tego dnia zapraszamy także na zajęcia z historii poświęcone rozwojowi nowych ruchów politycznych. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia lekcji powtórkowej z matematyki. Uczniowie dowiedzą jak rozwiązywać zadania z geometrii w układzie współrzędnych, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym.

Środowe popołudnie (20 stycznia) rozpoczniemy lekcją języka polskiego. Humaniści poznają cechy utworów lirycznych oraz środki stylistyczne. Zapraszamy również na zajęcia fizyki. Będzie to spotkanie z równowagą bryły sztywnej. W planie także zajęcia z geografii, których tematem będą zjawiska endo- i egzogeniczne w litosferze, oraz lekcja biologii poświęcona technikom i narzędziom inżynierii genetycznej.

Podczas czwartkowego (21 stycznia) spotkania ksiądz Dawid Wasilewski mówić będzie o źródłach i rodzajach pokus. Polecamy także lekcję matematyki, której tematem będą wyrażenia algebraiczne oraz statystyka opisowa. Tego popołudnia zapraszamy na zajęcia z biologii  poświęcone cechom populacji i lekcję języka niemieckiego, która będzie okazją by poznać kulturę krajów niemieckiego obszaru językowego.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (22 stycznia) proponujemy zajęcia z fizyki (temat: ruch i jego względność). W planie także lekcja chemii. Uczniowie będą mieli okazję przećwiczyć zapis wzorów sumarycznych i strukturalnych alkanów. Zainteresowanych językiem angielskim zapraszamy na zajęcia, podczas których poznają spójniki oraz dowiedzą się, jak mówić o uczuciach i emocjach.

Plan zajęć w bieżącym tygodniu

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Lekcja języka angielskiego z Maciejem Doksą, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7035409