Wolny Rynek Poetycki | „poeci Ukrainie”

Wolny Rynek Poetycki

Wolny Rynek Poetycki | „poeci Ukrainie”

Dwór Artusa - logo

Wolny Rynek Poetycki to niezwykła idea dawania poezji miastu, jaką w 2007 roku zapoczątkowali Grzegorz Giedrys i Cezary Dobies. Wychodząc ze słusznego założenia, że Toruń jest miastem poezji, stworzyli oni wydarzenie poetyckie, będące swoistą agorą poezji. Wyrażając solidarność z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy, aktualna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem poeci Ukrainie.

Wydarzenie współorganizowane jest z Fundacją Emic, która od wielu lat wspiera cudzoziemców i cudzoziemki w stawianiu pierwszych kroków i osiąganiu samodzielności w Polsce. W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, Fundacja zainicjowała akcję Gość w dom…, adresowaną do uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, którzy trafiają do województwa kujawsko – pomorskiego.

Podczas towarzyszącej wydarzeniu transmisji online możliwe będzie dokonywanie wpłat na konto Fundacji Emic. Zebrane środki zostaną przeznaczone między innymi na: paliwo dla osób przewożących rodziny z granicy polsko-ukraińskiej, pomoc medyczną, wsparcie psychologa, pomoc w legalizacji pobytu, zapewnienie podstawowych środków żywieniowych. Fundacja będzie udzielać pomocy humanitarnej, prawnej i wszelkiego potrzebnego wsparcia w zależności od potrzeb. W perspektywie długoterminowej będzie także wspierać uchodźców i uchodźczynie w poszukiwaniu mieszkań i pracy.

Ideą Wolnego Rynku Poetyckiego jest open mic i co za tym idzie – oddanie głosu miastu. Podczas tej edycji chcemy podkreślić naszą solidarność z przyjaciółmi zza wschodniej granicy poprzez jej antywojenny charakter. Każdy może zabrać głos!

Swoje wiersze przeczytają m.in. Tomasz Dalasiński, Karol Graczyk, Paweł Tański, Szymon Szwarc, Marcin Pełka, Marcin Jurzysta, Justyna Kłosińska-Krikel, Anastasiia Pugachova.

 Wolny Rynek Poetycki poprowadzi jego pomysłodawca Grzegorz Giedrys.

??  Zachęcamy także do dołączenia się do zbiórki Fundacji Emic i udostępniania jej dalej. Wystarczy kliknąć TUTAJ! ?? 

Współorganizatorzy wydarzenia: Fundacja Emic.

Transmisja na żywo dostępna będzie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:00

W trakcie transmisji Dwór Artusa udostępni link do zbiórki Emic, poprzez którą można będzie dokonywać wpłat na cele pomocowe.

Kiedy: 04.03.2022 (piątek), godz. 19:00
Gdzie: Sala Mała, YouTube i Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny!

3 marca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,856,273