Wolna Ukraina | Toruński Koncert Solidarności

Wolna Ukraina | Toruński Koncert Solidarności

Wolna Ukraina | Toruński Koncert Solidarności

Dwór Artusa - logo

W ostatnich dniach wszyscy intensywnie kierujemy myśli w stronę naszych przyjaciół zza wschodniej granicy. W potężny sposób angażujemy się w zbiórki i akcje charytatywne, których celem jest zaspokojenie kluczowych potrzeb ludzi z terenów objętych wojną. Także w Artusie wszyscy, którzy chcą wesprzeć sprawę Ukrainy, będą mieć taką możliwość już 6 marca 2022 roku o godzinie 17:00 podczas specjalnego, charytatywnego koncertu Wolna Ukraina – Toruński Koncert Solidarności.

Na artusowej scenie pojawi się ukraińska artystka Anastasiia Pugachova, a także znani toruńscy muzycy, m.in.: Tomasz Krzemiński, Asia Czajkowska i Bogdan Hołownia oraz Zuza Wiśniewska.

Dwór Artusa zorganizował koncert we współpracy z Fundacją Emic, która od wielu lat wspiera cudzoziemców i cudzoziemki w stawianiu pierwszych kroków i osiąganiu samodzielności w Polsce. W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, Fundacja zainicjowała akcję Gość w dom…, adresowaną do uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, którzy trafiają do województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas wydarzenia Fundacja Emic udostępni puszki i terminale płatnicze, poprzez które można będzie dokonywać wpłat na cele pomocowe. Zebrane środki zostaną przeznaczone między innymi na: paliwo dla osób przewożących rodziny z granicy polsko – ukraińskiej, pomoc medyczną, wsparcie psychologa, pomoc w legalizacji pobytu, zapewnienie podstawowych środków żywieniowych. Fundacja będzie udzielać pomocy humanitarnej, prawnej i wszelkiego potrzebnego wsparcia w zależności od potrzeb. W perspektywie długoterminowej będzie także wspierać uchodźców i uchodźczynie w poszukiwaniu mieszkań i pracy.

🇺🇦  Zachęcamy także do dołączenia się do zbiórki Fundacji Emic i udostępniania jej dalej. Wystarczy kliknąć TUTAJ! 🇺🇦 

Współorganizatorzy wydarzenia: Fundacja Emic, Vax Studio.

W trakcie wydarzenia Fundacja Emic udostępni na miejscu puszki i terminale płatnicze, poprzez które można będzie dokonywać wpłat na cele pomocowe

Transmisja na żywo dostępna będzie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 17:00

W trakcie transmisji udostępnimy także link do zbiórki Emic

Kiedy: 06.03.2022 (niedziela), godz. 17:00
Gdzie: Sala Wielka, YouTube i Facebook Dworu Artusa

Wstęp wolny!

3 marca 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,683,192