Wojewódzkie wydarzenia z udziałem KPCEN w Toruniu

Wojewódzkie wydarzenia z udziałem KPCEN w Toruniu

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

 

Gala konkursowa Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest

Spotkaliśmy się 10 czerwca z nauczycielami reprezentującymi zwycięskie zespoły uczniów z Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Projektów Edukacyjnych Metodą WebQuest. Laureatom gratulowali: Maria Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN Toruń oraz Anna Piątek, przewodnicząca zespołu organizacyjnego z ramienia KPCEN Toruń i członek kapituły Festiwalu.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Nagrody ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kuratorium Oświaty oraz KPCEN w Toruniu i Bydgoszczy.

Ze względów epidemicznych gala konkursowa odbyła się w formie hybrydowej. Stacjonarnie w KPCEN obecni byli nauczyciele – opiekunowie zespołów uczniowskich, którzy odebrali dyplomy i nagrody, a także opowiedzieli nam o tym, jak przebiegała realizacja projektów. Było nam niezmiernie miło wysłuchać tych historii, a przy okazji odebrać podziękowania od nauczycieli za inspirujący pomysł pracy projektowej metodą WebQuest – zadeklarowali, że włączą tę metodę na stałe do swojego warsztatu pracy. Film ze spotkania został wysłany zwycięzcom, aby mogli w swoich szkołach obejrzeć go razem z uczniami.

Przypominamy nagrodzone prace:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Strzygach, Czy przeszłość ma znaczenie ? – nasza okolica, nasz region.

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Jeżewie, Podróże z muralami w tle.

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Agaty Mróz w Niemczu, „Muzealna Bydgoszcz”. Gra edukacyjna z okazji 675. urodzin miasta.

Wyróżnienie  – Szkoła Podstawowa nr 18 w Toruniu, Od Kopernika do Skywalkera.

Wyróżnienie  – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Antoniego Zboińskiego w Kikole, Gmina Kikół. Moja Mała Ojczyzna.

Konkurs „Wielcy Polacy” podsumowany

W pięknej sali Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku 9 czerwca odbyła się gala podsumowująca 9. edycję Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach “Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. Zaproszeni goście, sponsorzy nagród, sympatycy konkursu docenili uczniów uczestniczących w konkursie, ich wiedzę, poświęcony czas, wytrwałość w dążeniu do celu pomimo trudnej, pandemicznej sytuacji. Laureaci odebrali z rąk Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dyplomy i nagrody, a Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wręczył im zaświadczenia. Zwycięzcy etapu rejonowego konkursu w sześciu rejonach tradycyjnie mogli ucieszyć się z rowerów. Wydarzenie uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Złejwsi Wielkiej.

SławomirŻebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu, w imieniu trzech KPCEN-ów w: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku złożył podziękowania ks. Sylwesterowi Szwajcy, kierującemu organizującym konkurs Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.

W organizacji całego przedsięwzięcia pomagały nasze dwie konsultantki, Danuta Potręć i Małgorzata Pawłowska – należą do zespołu realizującego konkurs jako przewodniczące komisji rejonowych.

Kto będzie bohaterem 10. edycji w przyszłym roku szkolnym? Zainteresowani uczniowie i nauczyciele dowiedzą się we wrześniu.

Wojewódzki zespół wspierający Szkoły i Przedszkola Promujące Zdrowie

Zorganizowaliśmy 8 czerwca inauguracyjne zdalne zebranie wojewódzkiego zespołu wspierającego Szkoły i Przedszkola Promujące Zdrowie. Na spotkaniu obecni byli Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu i Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor, konsultantki: Zofia Spalińska, wojewódzki koordynator projektu Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie i Małgorzata Pawłowska oraz przedstawiciele wielu instytucji: Danuta Brzózka-Ciechanowska, starszy wizytator z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy (delegatura w Toruniu), Patrycja Krumpolc, kierownik sekcji oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu, Hanna Bielawska i Anna Chrzanowska z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, Ewa Ndozi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, konsultanci KPCEN w Bydgoszczy – Norbert Łysiak i Magdalena Chylebrant-Karolak, konsultantki z KPCEN we Włocławku – Dorota Łańcucka i Katarzyna Zawacka.

Celem powołanego wojewódzkiego zespołu jest wspieranie działań rejonowych i szkolnych koordynatorów projektu Szkoła/Przedszkole Promujące Zdrowie, organizowanie szkoleń i warsztatów dla uczestników projektu i udostępnianie im materiałów oraz inicjowanie w wybranych Szkołach i Przedszkolach Promujących Zdrowie działań na rzecz promocji zdrowia w społeczności szkolnej.

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu

16.06.2021

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6665470