Wojewódzki konkurs plastyczny „Polska książka obrazkowa oczami młodego czytelnika”

Wojewódzki konkurs plastyczny „Polska książka obrazkowa oczami młodego czytelnika”

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej w Toruniu oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu zapraszają dzieci i młodzież do udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Polska literatura dziecięca i młodzieżowa w ilustracji” pn. „Polska książka obrazkowa oczami młodego czytelnika”. Partnerem w organizacji konkursu jest Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Konkurs będzie odbywał się corocznie, w ramach cyklicznej wystawy poświęconej literaturze dziecięcej i młodzieżowej, organizowanej przez trzy największe toruńskie biblioteki: Bibliotekę Pedagogiczną, Książnicę Kopernikańską oraz Bibliotekę Uniwersytecką.

Konkurs plastyczny i wystawa stanowią część projektu edukacyjnego pn. „Wokół książki dziecięcej i młodzieżowej”, realizowanego od września 2018 r. przez Bibliotekę Pedagogiczną i Książnicę Kopernikańską, mającego na celu wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, zainteresowanie ich książką wysokoartystyczną i pogłębianie ich zainteresowań literackich i plastycznych.

Konkurs jest adresowany do pięcio- i sześcioletnich wychowanków przedszkola, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego.

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie dowolną techniką plastyczną lub techniką komputerową ilustracji do wybranej przez siebie książki obrazkowej polskiego autora lub ilustratora, np. Katarzyny Boguckiej, Iwony Chmielewskiej, Joanny Concejo, Emilii Dziubak, Marianny Oklejak, Urszuli Palusińskiej, Piotra Sochy, Justyny Sokołowskiej, Małgorzaty Strzałkowskiej, Przemysława Wechterowicza itp.

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie oraz wybrane przez jury zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w kwietniu 2019 r., która odbędzie się równocześnie w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu i w Filii nr 1 z oddziałem dla dzieci Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ul. Jęczmiennej 23.

Termin nadsyłania prac: 14 stycznia 2019 r.

Prace można dostarczyć osobiście

  • do sekretariatu Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4, w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 15.00 lub
  • do sekretariatu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu przy ul. Słowackiego 8, w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 15.00.

 

Prace można też przesłać na adres:

Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
ul. Dąbrowskiego 4
87-100 Toruń
Z dopiskiem: konkurs „Polska książka obrazkowa oczami młodego czytelnika”.

Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

Do pobrania:

 

Ilustracja z książki Iwony Chmielewskiej “Oczy”

 

Praca ucznia ze Szkoły Podstawowej Nr 27 w Toruniu inspirowana ilustracją z książki Iwony Chmielewskiej”Oczy”

 

Zdjęcie główne: praca ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu, inspirowaną książką Iwony Chmielewskiej “Oczy”

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie