Wojewódzki konkurs plastyczny „Mój kolega przyjechał z daleka”

Wojewódzki konkurs plastyczny „Mój kolega przyjechał z daleka”

Zwolnieni z teorii _logo

Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym „Mój kolega przyjechał z daleka”. Organizatorkami konkursu są uczestniczki olimpiady “Zwolnieni z Teorii”, autorki projektu “Imigranci też chcą być Polakami”. Termin nadsyłania prac na konkurs został wydłużony do 28.04.2021 r.

Konkurs odbywa się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowego Konsula Republiki Peru w Toruniu.

Celem konkursu jest propagowanie tolerancji, wzbogacenie wiedzy dzieci i młodzieży o imigrantach w Polsce, ich ciekawych krajach pochodzenia, kulturze, oraz rozwijanie kreatywności i talentu plastycznego.

Kategorie wiekowe:
–  przedszkola,
–  klasy 0-3,
–  klasy 4-6,
–  klasy 7-8.

By wziąć udział w konkursie, należy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą migrantów w Polsce lub kraje, z których do nas przybyli, bądź wyobrażenia o przybyszach z daleka czy ich ojczyznach – interpretacja tematu oraz technika – dowolna. Format od A5 do A3 na papierze technicznym bądź płótnie. Do wykonania danego dzieła najlepiej użyć kredek, pisaków, węgla, farb bądź pasteli, wyklejanek (z wyłączeniem materiałów sypkich).

Do do dnia 28 kwietnia 2021 roku, zabezpieczone prace wraz z załączonymi zgodami i zgłoszeniem indywidualnie bądź zbiorowo przez instytucje, do których dzieci uczęszczają należy donieść lub przesłać pod adres:

I LO im. Mikołaja Kopernika ul. Zaułek Prosowy 1

87-100 Toruń (koniecznie z dopiskiem Imigranci też chcą być…).

Skan pracy można przesłać drogą mailową: imigrancitezchca@wp.pl

Uroczyste ogłoszenie werdyktu oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas Multicultural Festival in Kuyavian-Pomeranian w dniu 8.05.2021 r. w Muzeum Etnograficznym w Toruniu o godzinie 13.00. Zostaną wyłonieni laureaci I, II i III miejsca oraz wyróżnienia (dopuszczamy prace ex aequo).
Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, osoby wyróżnione dyplomy a instytucje podziękowania.

Szczegółowe informacje:

profil facebookowy Imigranci też chcą być Polakami

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE

REGULAMINY i szczegółowe informacje

Źródło: profil Imigranci też chcą być Polakami

21 kwietnia 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,746,308