Włodarz Wielkiego Pomorza

Włodarz Wielkiego Pomorza

Władysław Raczkiewicz – postać znana czy nieznana?

W siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy gościli zrzeszeni w ZNP seniorzy. Okazją do spotkania były trwające obchody Roku Władysława Raczkiewicza, celem natomiast – popularyzacja postaci pierwszego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, w szczególności zaś jego związku z regionem kujawsko-pomorskim. Wykład połączony z prezentacją multimedialną pt. „Władysław Raczkiewicz – włodarz Wielkiego Pomorza” wygłosiła Jadwiga Grabarska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Jej wystąpienie spotkało się z żywym zainteresowaniem zebranych, którzy okazali się wymagającą widownią, prezentującą wysoki poziom wiedzy historycznej.

W związku z 70. rocznicą śmierci tego wybitnego polityka, patrioty, państwowca – Senat Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę o ustanowieniu 2017 r. Rokiem Władysława Raczkiewicza. Wcześniej stanowisko w sprawie ustanowienia w naszym regionie Roku Władysława Raczkiewicza przyjął Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Pracownicy biblioteki popularyzują tę postać poprzez zajęcia edukacyjne dla uczniów, wykłady skierowane do odbiorców w różnym wieku oraz udostępnianie czasowej wystawy.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6642971