Włocławskie podstawówki w projekcie “Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

Włocławskie podstawówki w projekcie “Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”

Urząd Miasta Włocławek

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej aktywnie angażuje się w zapewnienie wysokiej jakości nauczania matematyki w szkołach. Realizując projekt „Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy”, współpracuje z samorządami terytorialnymi, udostępniając ich szkołom zaawansowane narzędzia edukacyjne. Uczniowie otrzymują w ten sposób dostęp do platformy zeszyt.online, na której pod opieką sztucznej inteligencji podnoszą swoje umiejętności matematyczne.

W projekcie biorą udział wszystkie prowadzone przez Gminę Miasto Włocławek szkoły podstawowe, czyli w sumie czternaście placówek.

Celem projektu prowadzonego przez Politechnikę Warszawską jest znaczące podniesienie kompetencji matematycznych u uczniów i bezpośrednie przełożenie tego na wyniki osiągane w szkole. Nabrało to szczególnego znaczenia, gdy sytuacja zmusiła szkoły do przejścia na nauczanie zdalne. Realizatorzy projektu mają nadzieję że platforma wraz z jej sztuczną inteligencją będą dużym wsparciem dla nauczycieli – zarówno teraz jaki i po ustaniu pandemii – i przyniesie uczniom dużo satysfakcji z nauki i uzyskiwanych wyników.

Więcej informacji na temat projektu: www.pw.edu.pl.

 

Źródło: wloclawek.pl, pw.edu.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646394