Włocławski Bieg „Przyjaźnie dla Autyzmu”

Włocławski Bieg „Przyjaźnie dla Autyzmu”

Urząd Miasta Włocławek

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu to dla Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku szczególny dzień w kalendarzu.

W 2019 roku szkoła rozpoczęła akcję Włocławski Bieg „Przyjaźnie dla Autyzmu” i kontynuuje ją także w 2020 roku. Obecna sytuacja nie pozwoliła na świętowanie w kwietniu, za to teraz szkoła zachęca do nakręcenia jak największej liczby kilometrów przy pomocy darmowej aplikacji mobilnej np.: Endomondo itp.

Organizatorzy piszą:

Wystarczy, że w dniach 19, 20, 21 czerwca wstaniesz z kanapy, zabierzesz ze sobą dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, znajomych, kolegów z pracy, a nawet ukochanego zwierzaka, wybierzesz w aplikacji dyscyplinę i START nakręć kilometry Przyjaźnie dla Autyzmu. Aktywność można powtarzać wielokrotnie przez trzy dni. Udokumentuj swój udział, a potwierdzenie w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia przesyłasz do nas. Łączymy kilka dyscyplin: bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, rower stacjonarny, jazda na wózku, nordic walking, canicross (bieganie z psem)”.

Celem akcji jest wykręcenie jak największej liczby kilometrów – Przyjaźnie dla Autyzmu, by dzięki Fundacji Anwil dla Włocławka zakupić sprzęt sportowo-terapeutyczny.

Źródło: www.wloclawek.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie