Włocławianie uhonorowani przez marszałka województwa

Włocławianie uhonorowani przez marszałka województwa

Urząd Miasta Włocławek logo

14 czerwca 2022 r. zostały wręczone Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

Nagrody i wyróżnienia powędrowały między innymi do włocławian.

W kategorii gospodarka nagrodę otrzymała Grupa Renex z Włocławka – za opracowanie robota lakierującego REECO, którego zastosowanie pozwala na zautomatyzowanie etapu produkcyjnego, a tym samym na optymalizację produkcji urządzeń z obszaru elektroniki, automatyki czy robotyki.

W kategorii edukacja została wyróżniona Ewa Fol (dyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku) – za aktywność na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin, przeciwdziałającą wykluczeniu społecznemu tych osób oraz podejmowanie ogólnopolskich działań propagujących świadomość na temat potrzeb i praw osób z niepełnosprawnościami.

W kategorii ochrona środowiska naturalnego wyróżnienie otrzymało Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej – za zastosowanie nowoczesnych i ciekawych rozwiązań służących promocji oraz edukacji ekologicznej w okresie pandemii Covid-19 (wirtualne ścieżki edukacyjne, platformy e-learningowe do organizacji szkoleń i konkursów).

W kategorii działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka nagroda powędrowała do Stowarzyszenia „Amazonki” (Włocławek) – za realizację projektów oraz programów skierowanych do kobiet po mastektomii.

W kategorii sport wyróżnienia otrzymali: Marian Nowakowski z Włocławka (dyrektor klubu, działacz sportowy, trener lekkoatletyki) – za organizację prestiżowych imprez lekkoatletycznych we Włocławku i Toruniu oraz Roman Konopczyński z Włocławka (trener koszykówki) – za całokształt działalności szkoleniowej, kształtowanie aktywnej postawy wśród swoich podopiecznych oraz propagowanie sportu i zdrowego stylu życia.

W kategorii promocja województwa wyróżniono Radio HIT Sp. z o.o., Katarzyna i Wiesław Rafalscy (Włocławek) – za realizowanie misji informacyjnej, poszerzanie grona słuchaczy od 25 lat.

Pełna informacja na ten temat: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Źródło: wloclawek.eu

Fot. Gala Nagród Marszałka za lata 2022 i 2021, fot. Andrzej Goiński/UMWKP
(źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl)

21 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we WłocławkuLiczba odwiedzin:

5,958,156