Włocławek zaprasza na najważniejsze wydarzenie sportowe w Polsce!

Włocławek zaprasza na najważniejsze wydarzenie sportowe w Polsce!

Polski Związek Lekkiej Atletyki         Vectra Włocławek logo                 Urząd Miasta Włocławek

Od 28 sierpnia 2020 do 30 sierpnia 2020 Włocławek staje się stolicą lekkiej atletyki. W zawodach weźmie udział ponad pięciuset zawodników. W związku z odwołaniem igrzysk w Tokio i paryskich mistrzostw Europy zawody na stadionie we Włocławku stały się najważniejszym punktem tegorocznego sezonu. Mistrzostwa Polski we Włocławku miały pierwotnie odbyć się w czerwcu, ale pandemia COVID-19 zmieniła te plany.

Na starcie nie zabraknie gwiazd takich jak: Justyna Święty-Ersetic, Paweł Fajdek, Piotr Lisek, Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Ewa Swoboda, a transmisje z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska.

 

Zgodnie z obecnymi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w Polsce, na trybunach może zasiąść około dwa i pół tysiąca kibiców, czyli tyle, ile wynosi połowa objętości trybun.

96. PZLA Mistrzostwa Polski Włocławek 2020 rozpoczną się w dziś o godz. 15.10 biegami eliminacyjnymi na 100 metrów mężczyzn i kobiet. Na godz. 16 zaplanowano ceremonię otwarcia. Pierwszego dnia zmagań rozdanych zostanie dwanaście kompletów medali.

Wciąż trwa sprzedaż wejściówek na to wydarzenie. Bilety dostępne są TUTAJ.

 

Źródło: ddwloclawek.pl, pzla.pl
Fot. gł. Łukasz Szeląg

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662786