Wirtualne podróże ze sztuką: Muzeum Pergamońskie i panorama Yadegara Asisi – spotkanie antyku i nowych mediów (27 listopada)

Wirtualne podróże ze sztuką

Wirtualne podróże ze sztuką: Muzeum Pergamońskie i panorama Yadegara Asisi – spotkanie antyku i nowych mediów (27 listopada)

Wirtualne podróże ze sztuką to cykl spotkań online, podczas których poznajemy najważniejsze dzieła sztuki współczesnej, które znajdują się w zbiorach znanych i nieznanych galerii i muzeów na świecie.

Muzeum Pergamońskie w Berlinie jest zamknięte od kilku lat, lecz twórca współczesnych panoram Yadegar Asisi zrekonstruował całe miasto Pergamon wraz ze słynnym ołtarzem. Wchodząc do panoramy jego autorstwa, jesteśmy zarówno w świecie antyku, XIX-wiecznej tradycji tworzenia panoram, jak i doświadczamy możliwości nowych mediów i technologii. To zupełnie niezwykłe połączenie, dzięki któremu można zanurzyć się w pergamońskiej rzeczywistości. Yadegar Asisi sprawił, że zamknięcie Muzeum Pergamońskiego otworzyło nowe możliwości odbioru sztuki.

Prowadzenie: Marta Smolińska

Kiedy: 27.11.2020 (piątek), godz. 18.00 (online)

Gdzie: Facebook Centrum Literatury CSW

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646295