Wieczór dla dorosłych o erotyce

Wieczór dla dorosłych o erotyce

Wieczór dla dorosłych o erotyce

Młyn Wiedzy w Toruniu

3 grudnia Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na “Wieczór dla dorosłych. Bez tabu… o erotyce”. Jak mówią organizatorzy: “Tematem zajmiemy się zarówno od strony naukowej, ale postaramy się, żeby nie zabrakło pikantnych smaczków (dosłownie) i gorących atrakcji”.

– W Centrum Innowacyjnej Edukacji udostępniamy jedyną w Polsce wystawę poświęconą procesowi dojrzewania człowieka „Ścieżki dorastania”. Pokazujemy na niej między innymi zmiany zachodzące w ciele człowieka, jak również kwestię ludzkiej seksualności. Dlatego też zdecydowaliśmy się, aby kolejny wieczór dla dorosłych poświęcić tematowi erotyki – wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Podczas wydarzenia przygotowano spotkania poświęcone erotyce w literaturze i sztuce. Uczestnicy/uczestniczki będą mogli dowiedzieć się, jak zmieniał się stosunek artystów do tematów miłosnych i seksualnych na przestrzeni lat, co mieściło się w normach społecznych, a co już nie. Organizatorzy postarają się również zgłębić fenomen popularności powieści erotycznych obecny w naszej kulturze w ostatnich latach. Przygotowano również pokaz pole dance.

W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele Centrum Erotyki, którzy opowiedzą o swojej działalności. Ponadto, będzie okazja do wygrania voucherów na zakupy w sieci CE. “Oprócz voucherów, na uczestników naszego quizu tematycznego, będą czekały upominki, które będzie można przetestować ze swoimi partnerami i partnerkami. Ale to już w zaciszu domowej alkowy” – zaznaczają organizatorzy.

Wieczór dla dorosłych odbędzie się 3 grudnia w Centrum Innowacyjnej Edukacji w godz. 18:00-21:00. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz w systemie sprzedaży online.

Po wyczerpaniu puli bilety będą dostępne w cenie 30 zł. Ze względu na reżim sanitarny w wydarzeniu może wziąć udział ograniczona liczba osób.

“Wtorek z socjologią” i “Medyczna Środa”

23 listopada w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się kolejny wykład w ramach cyklu “Wtorki z socjologią”. Wydarzenie jest współorganizowane przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Instytut Psychologii UMK. Tym razem centrum nauki zaprasza na wykład prof. dr hab. Marii Lewickiej: “Jak skleić to, co się skleić nie da, czyli jak miasto i miejsce mogą pomóc scalić skonfliktowany politycznie kraj?”.

Dzień później (24 listopada) w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędzie się wykład w ramach “Medycznych Śród”. O chirurgicznych i “okołochirurgicznych” Nagrodach Nobla opowie dr hab. Wojciech Szczęsny, prof. UMK. Wydarzenie jest realizowane przy współpracy Młyna Wiedzy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Wykłady odbywają się w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji o godz. 18:00. Wstęp na wydarzenia jest wolny, ale ze względu na reżim sanitarny obowiązuje limit miejsc. Osoby, które nie mogą wziąć udziału w spotkaniach stacjonarnie mogą obejrzeć wykłady na kanale You Tube Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy:

 

Konferencja dla nauczycieli oraz fajf dla seniorów

W listopadzie centrum nauki zaprasza nauczycieli na konferencję poświęconą dobrostanowi psychicznemu pracowników oświaty, jak również na fajfa dla seniorów. Informacje o zaplanowanych wydarzeniach są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

22 listopada 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,249,160