„Widzę dotykiem i słuchem” | Spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem

„Widzę dotykiem i słuchem” | Spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem

Dwór Artusa - logo

Już 16 grudnia o godzinie 18:00 w Dworze Artusa odbędzie się wyjątkowe spotkanie realizowane we współpracy z Fundacją Szansa dla Niewidomych. Na tematy dostępności porozmawiamy z publicystą oraz działaczem społecznym – Markiem Kalbarczykiem. Projekt „Widzę dotykiem i słuchem” wchodzi w skład kampanii promującej czytelnictwo osób niewidomych.

Pan Marek stracił wzrok jako nastolatek. Chcąc wesprzeć osoby znajdujące się w podobnej sytuacji, 30 lat temu współzałożył fundację „Szansa dla niewidomych’’. Głównym celem organizacji jest wspieranie osób niewidomych i słabowidzących w prowadzeniu aktywnego trybu życia.

W trakcie spotkania Pan Marek przybliży nam działalność fundacji oraz podzieli się cennymi doświadczeniami ze swojego życia. Tematów do rozmowy z pewnością nie zabraknie, bowiem nasz gość działa w wielu dziedzinach – od nauki po publicystykę czy społecznictwo. Jest współtwórcą syntezatora mowy polskiej, autorem podręcznika do matematyki dla niewidomych dzieci oraz prowadzącym program w Telewizji Polskiej „Razem czy osobno?” To oczywiście tylko niektóre z jego osiągnięć. Aby poznać resztę, przybądźcie na spotkanie i przekonajcie się o sile aktywnego życia!

16 grudnia zyskacie unikalną szansę do dyskusji na temat dostępności w Polsce i na świecie. Śmiało dzielcie się refleksjami i wątpliwościami. Gość Dworu Artusa z przyjemnością udzieli odpowiedzi na wszelkie Wasze pytania!

Projekt „Widzę dotykiem i słuchem” – kampania promująca czytelnictwo niewidomych dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kiedy: 16.12.2022 (piątek), godz. 18:00

Gdzie: Sala Mała (II piętro)

Wstęp wolny! Zapraszamy!

14 grudnia 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,040,306