Widowisko „Mój Smok”

Mój Smok

Widowisko „Mój Smok”

Czy wiesz, kto jest najlepszym przyjacielem człowieka? Myślisz pewnie, że to pies. A może smok?  Oczywiście, że tak! Udowodnią to uczestnicy X Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”. Zainspirowani bajką „Jak wytresować smoka” pokażą swój wszechstronny talent.

Dlaczego akurat smok? Jest to piękna opowieść niosąca uniwersalne przesłanie. Historia o nieporadnym chłopcu, który zamiast unicestwić smoka zaprzyjaźnia się z nim, ucząc nas przy tym, że w życiu warto być sobą. Pokazuje, że nie ma sensu udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Liczy się nasze wnętrze i dobre serce. To też opowieść o  samych uczestnikach naszych warsztatów. Młodzi artyści często są odtrącani, uważani za nieco innych, niezrozumiali przez rówieśników. Sztuka jest dla nich sposobem na pokazanie siebie. Na zaistnienie w świecie.

Kim są nasi młodzi artyści? To grupa 40 utalentowanych dzieci i młodzieży z całej Polski, która przez 12 dni przygotowuje to niezwykłe teatralno-taneczno-muzyczne widowisko. To osoby zaangażowane i pełne pasji. Efekty ich ciężkiej pracy będzie można zobaczyć 5 lipca o godz. 17.00 w Kinoteatrze Adria. Tego dnia na scenie zobaczymy również laureatów XIII Ogólnopolskiego Festiwalu „Radosnych Serc”.

Reżyserią spektaklu zajęła się po raz pierwszy  Pani Karolina Kasprzak – reżyserka i aktorka o wszechstronnych zainteresowaniach. Czynnie wspiera ją cały zespół artystów, instruktorów i pedagogów: Monika Tofil-Wieloszyńska (kierownik wypoczynku, instruktor wokalu) Karolina Witkowska (instruktor tańca, choreograf), Ryszard Mickiewicz (instruktor plastyki, scenograf), Ryszard Stopa (instruktor wokalu).

Bezpłatne bilety do nabycia w biurze fundacji: ul. A.G. Siedleckiego 12
(budynek Przedszkola Niepublicznego Przedszkolna Chatka). Z uwagi na ogromne zainteresowanie widowiskiem prosimy o wcześniejsze zapisy:
fundacja@nowe-pokolenie.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

Współfinansowanie zadania: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Bydgoszcz
Honorowy patronat: Minister Kultury i  Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Bydgoszczy.
Patronat medialny: TVP Bydgoszcz, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda, Gazeta Wyborcza, portal Bydgoszcz Dla Dzieci
Partnerzy: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 Bydgoszczy, Szkoła Tańca Bailamos, Zespół Szkół Chemicznych im. I. Łukasiewicza, Hotel Martina, Bydgoskie Centrum Sztuki,  Rodzinna Kawiarnia Kogel Mogel, Dom Edukacyjno-Kulturalny REGNUM, Przedszkole Niepubliczne Przedszkolna Chatka, Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani

Zdjęcie gł.: Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,836,040