„Wewnątrz kadru AGAINST GRAVITY” – wystawa filmowa

„Wewnątrz kadru AGAINST GRAVITY” – wystawa filmowa

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyLandschaft przy ul. Gimnazjalnej, Moodie Foodie przy ul. Gdańskiej i Parzymy tutaj przy ul. Długiej – w tych trzech bydgoskich kawiarniach od 15 sierpnia oglądać można wystawę związaną z tegorocznym festiwalem Millennium Docs Againt Gravity. Mimo rozproszenia, wystawa jest całością i nosi wspólną nazwę „Wewnątrz kadru AGAINST GRAVITY”. Zobaczymy na niej 21 kadrów z filmów prezentowanych na tej edycji Millennium Docs.

Trzy tygodnie później, bo 4 września w Bydgoszczy, jak i w innych siedmiu polskich miastach rozpocznie się 17 edycja festiwalu. Z powodu pandemii, wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy – od 4 do 13 września seanse będzie można oglądać w kinach (w Bydgoszczy tradycyjnie – w Kinie Orzeł). Natomiast od 19 września do 4 października część filmów z tegorocznego programu widzowie będą mogli zobaczyć online. Zwieńczeniem imprezy będzie październikowy projekt edukacyjny pt. „Podłącz się. Kino dokumentalne online” obejmujący bezpłatną prezentację kilkunastu filmów.

W bydgoskim Kinie Orzeł zobaczyć będzie można m.in. wszystkie filmy, które biorą udział w Konkursie Głównym. Wśród nich znalazły się nominowany do Oscara film „Dla Samy” (For Sama) w reżyserii Wada Al-Kateab i Edwarda Wattsa, „Lekcja miłości” (Lessons of Love) w reżyserii Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei, a także zmontowany wyłącznie z materiałów archiwalnych film pt. „Pogrzeb Stalina” (State Funeral) w reżyserii wybitnego twórcy współczesnego kina, Siergieja Łoźnicy. Będą też „Blizny” (Scars) w reżyserii Agnieszki Zwiefki, a także „Epicentrum” (Epicentro) Huberta Saupera czy „Ściana cieni” Elizy Kubarskiej.

Fot. MCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646005