Wehikułem czasu do Macierzy

Wehikułem czasu do Macierzy

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyMobilna ekspozycja złożona z reprodukcji plastycznych udostępnionych przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zabierze nas do miasta nad Brdą sprzed wielu lat. Na zabytkowej barce „Lemara” zobaczymy dorobek artystów tworzących tu w czasach politycznego i społecznego przełomu – na granicy XIX i XX wieku.

„Bydgoska Re-Produkcja Sztuki, czyli Stanisława Niesiołowskiego Muzeum Latające” będzie niezwykłym wehikułem czasu. Nie bez powodu ten wybitny działacz społeczny, polityczny i kulturalny jest inspiracją do spojrzenia w przeszłość. Będzie on również głównym bohaterem wspomnień i dociekań – wystawie towarzyszyć będzie krótka lekcja historyczna, wspomnienie sylwetki Niesiołowskiego oraz wybranych wycinków z dziejów miasta.

Premierowy pokaz „Bydgoskiej Re-Produkcji Sztuki” odbędzie się 20 oraz 21 stycznia (piątek / sobota) na pokładzie zabytkowej barki „Lemara” w godz. 12.00-16.00. Wstęp jest wolny!

Ponadto w piątek, 20 stycznia o godzinie 14.00 organizatorzy zachęcają do odwiedzenia Spichrzy nad Brdą, gdzie Kamil Ściesiński z Działu Historii MOB opowie o odzyskaniu przez Bydgoszcz niepodległości. Do wzięcia udziału w tym konkretnym wydarzeniu uprawnia bilet wstępu do muzeum.

Wydarzeniom na Barce Lemara i w Muzeum towarzyszyć będzie degustacja Bydgoskich Kluczyków – słynnych kruchych ciasteczek wypiekanych przez cukierników z Pałaców Ostromecko. Dodajmy, że oryginalny klucz, stanowiący inspirację dla wypieków, znajduje się na wystawie w Spichrzach nad Brdą MOB.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. MCK w Bydgoszczy

18 stycznia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,055,395