Weekendowe propozycje kulturalne i edukacyjne dla dzieci w Bydgoszczy

Projekt scenografii

Weekendowe propozycje kulturalne i edukacyjne dla dzieci w Bydgoszczy

Bydgoszcz logoTeatr Kameralny zaprasza 3 października o 11:00 do Muzeum Wodociągów, a dokładnie do Wieży Ciśnień mieszczącej się przy ulicy Filareckiej 1. Autorem scenariusza wydarzenia jest Grzegorz Kasdepke. Wykreowana przez niego postać detektywa Pozytywki będzie się pojawiała na muzealnych korytarzach, wspierając młodych entuzjastów zagadek, wskazując ślady, dzieląc się posiadanym doświadczeniem.

Dzieci będą miały możliwość wcielenia się w detektywów-amatorów. Będą tropić, węszyć i szukać poszlak. Cykliczne interaktywne zwiedzanie ma być okazją do nauki uważności i dedukcji, poznania bydgoskich muzeów oraz – oczywiście – zabawy poprzez teatr i z teatrem. Zwiedzanie z udziałem aktorów, wzbogacone o kryminalną intrygę – za każdym razem inną i dopasowaną do specyfiki miejsca – to szansa nie tylko na poznanie ekspozycji, ale również na dobrą zabawę oraz niepowtarzalne doświadczenie.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku 5-10 lat. By wziąć w nim udział, należy dokonać rezerwacji miejsca pod numerem 885 904 192. Liczba miejsc jest ograniczona!

Detektyw w muzeum

teatrkameralny.com

Muzeum Okręgowe zaprasza 4 października o godz. 12:00 do Centrum Edukacji Muzealnej  na rodzinne warsztaty związane ze Światowym Dniem Zwierząt. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, kto jest patronem zwierząt i ekologii. Poszukają wspólnie dzieł sztuki, które przedstawiają zarówno egzotyczne stworzenia zamieszkujące odległe kraje, jak i zwierzęta mieszkające w naszych domach. W części warsztatowej wykonywać będą zabawki dla zwierzaków oraz ozdabiać wazony na jesienne bukiety zbierane w czasie spacerów.

Niedziela w Muzeum

muzeum.bydgoszcz.pl/

Na 3 i 4 października Opera Nova zaplanowała premierę spektaklu „Operowy zawrót głowy”. To kameralna opera, która wprowadza dzieci w wieku od 6 do 12 lat w świat opery, zaprasza do zabawy z językowymi łamańcami, pojedynku na słowa i wspólnego śpiewania. Doskonała okazja, by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. Niestety, ze względu na chorobę aktorów, premiera została przełożona na 7-8 listopada.

Opera Nova zachęca jednak dzieci do nadsyłania nagranych w formie filmików pytań do realizatorów spektaklu „Operowy zawrót głowy”. Pytać można o wszystko, co ciekawi dzieci w bogatym i nieco tajemniczym świecie teatru  operowego. Filmiki-pytania zamieszczone zostaną na FB Opery Nova, a odpowiadać na nie będą realizatorzy i soliści przygotowujący spektakl. Termin nadsyłania filmików: 10 października.

Operowy zawrót głowy

opera.bydgoszcz.pl

 

Fot. Projekt scenografii: Marta Kodeniec – Opera Nova w Bydgoszczy

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7249190

Skip to content