Weekend z kulturą

11 czerwiec Weekend z kulturą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Trwające Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zbiegło się w czasie z niemalże pełnym odmrożeniem kultury. Jest to zatem dobra okazja, by sprawdzić, jakie propozycje na ten weekend przygotowały nasze jednostki kultury.

Operze Nova w Bydgoszczy ponownie będzie można obejrzeć „Szepty i cienie” Jacka Przybyłowicza. Sobotnią (12 czerwca 2021 r.), stacjonarną, premierę zaplanowano na godzinę 19. W niedzielę (13 czerwca) drugi spektakl o godzinie 18. Widzowie, w końcu, będą mieli okazję poczuć niepowtarzalny klimat opery. Bilety oraz więcej informacji o spektaklu stronie placówki.

W najbliższy weekend na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprezentowany zostanie spektakl „Zemsta” w reżyserii Pawła Paszty. Sobota (12 czerwca) to również ostatni dzień międzynarodowego festiwalu Kontakt, w tym dniu teatr zaprasza na pokaz festiwalowy „Testamentu Marii”, premierę zaplanowano tydzień później. Więcej informacji o spektaklu i festiwalu na stronie internetowej

W niedzielę (13 czerwca) o 20.30 w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy obejrzymy najnowszą odsłonę sztuki „Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę”. Twórcy zapewniają, że w swoim przedstawieniu podążyli za zmieniającymi okołoweselnymi trendami. Widzów z pewnością czeka wspaniała zabawa. Więcej informacji o spektaklu i biletach na stronie.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na premierę komediowego musicalu „Friends: The Musical Parody”. Pierwsza polska realizacja tego popularnego musicalu będzie miała miejsce już w sobotę (12 czerwca) o godzinie 19, a kolejny spektakl zostanie zaprezentowany w niedzielny wieczór.  Bilety i więcej informacji na stronie internetowej.

Na premierę spektaklu „Wyścigi” zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przedstawienie realizowane będzie przez Teatr Kołowrotek, z gościnnie wystąpi również Teatr Witraż z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy. Więcej informacji na stronie placówki.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza 9 czerwca na VI ogólnopolski konkurs pianistyczny „Solo i w duecie”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Kowalewie Pomorskim. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie Szafarni.

9 czerwca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Tomaszem Owsianym. Reporter, podróżnik oraz zdobywca literackiej nagrody im. Andrzeja Zawady opowiadał o swojej najnowszej książce „Kraj naprawdę i na niby. Reportaże z Gujany Francuskiej”. Więcej informacji o spotkaniu autorskim na stronie internetowej.

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprosiła tego samego dnia na kolejną odsłonę cyklu Wieczory Toruńskie. Regionalista, Włodzimierz Deszyński, opowiedział o historii ulicy św. Józefa – jej lokalizacji, procesie nazewniczym, najważniejszych obiektach i wpływie na osiedle Bielany. Transmisja odbyła się na facebookowym profilu Książnicy.

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 15 instytucji kultury w województwie kujawsko pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova w Bydgoszczy, Spektakl „Szepty i cienie”

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

11 czerwca 2021 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,811,789