Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy festiwale filmu i grafiki, grę miejską w Bydgoszczy i plener malarski we Włocławku.

W sobotę (12 maja) w Kinie Centrum w Toruniu odbędzie się finał Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu (KATAR) w dziedzinie filmu. W zmaganiach weźmie udział dziesięć obrazów, które zostały  wybrane spośród produkcji nadesłanych na konkurs. Jury nagrodzi najlepsze filmy w dwóch kategoriach wiekowych do lat 16 i powyżej. Więcej informacji na stronie organizatora, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Toruńskie Centrum Sztuki Współczesnej w weekend (11-12 maja) zaprasza na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej Plaster. W tym roku impreza będzie poświęcona grafice projektowej z Islandii w konfrontacji jej ze współczesnymi zjawiskami w polskie sztuce projektowej. W programie wystawy, warsztaty i konferencja. Więcej na stronie CSW.

Śladami trylogii „Most Królowej Jadwigi” Jerzego Sulimy-Kamińskiego powędrują uczestnicy gry miejskiej, organizowanej przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. To zabawa przeznaczona dla drużyn 3-6 osobowych, które docierają do wyznaczonych lokalizacji aby rozwiązać przygotowane dla nich zadania i zdobyć punkty. Zwycięży zespół, który zdobędzie największą ilość punktów. Start o 14.30 przy ulicy Królowej Jadwigi 10 w Bydgoszczy. Więcej na stronie KPCK.

Plener malarski „Ulica Zamcza – spotkanie z Zagajewskim” to kolejny punkt współorganizowanego przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku Roku Stanisława Zagajewskiego. W plenerze weźmie udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Więcej na stronie muzeum.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury i Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kutry samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Jednym z wydarzeń Roku Stanisława Zagajewskiego we Włocławku był konkurs rzeźbiarski dla młodzieży, fot. Łukasz Piecyk

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie