Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą w regionie polecamy początek Festiwalu Pierwszy Kontakt w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, finał KATAR-u w dziedzinie filmu, koncerty na dzień Matki w Arenie Toruń oraz Filharmonii Pomorskiej, spektakl w Operze Nova oraz wydarzenia w ramach „Majówki z kulturą i sztuką”.

Filharmonia Pomorska zaprasza w niedzielę (26 maja) na specjalny koncert z okazji Dnia Matki. Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis, pianista Adam Lemańczyk oraz wokaliści Anna Grzelak, Małgorzata Chruściel, Mateusz Wiśniewski  wykonają piosenki do tekstów Marii Czubaszek, między innymi „Tico Tico”, „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Rycz mała rycz”. Więcej na stronie filharmonii.

Od ponad 100 lat „Cyganerii” Pucciniego, wystawianej na scenach całego świata, towarzyszą żywe emocje słuchaczy. Utożsamiają oni swe doświadczenia życiowe z nadziejami, uczuciami, entuzjazmem i dramatami młodych bohaterów werystycznej opery. Zawsze młodzi: Rudolf i Mimi pozostają jedną z najbardziej rozpoznawalnych par operowych bohaterów. Na inscenizacje dzieła Pucciniego zaprasza w weekend (24-26 maja) Opera Nova. Więcej na stronie opery.

W weekend (24-26 maja) odbędą się kolejne wydarzenia w ramach naszego projektu bezpłatnego udostępniania wydarzeń kulturalnych dla osób niepełnosprawnych „Majówka z kultura i sztuką”. Będą to między innymi otwarcie wystawy Sekcji Plastycznej Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu, warsztaty “Być jak Zagajewski” w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku czy spotkanie „Majówka z Moniuszką” w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy. Więcej informacji i pełen program w materiale: „Instytucje kultury otwarte na niepełnosprawnych”.

Filharmonia Pomorska i Opera Nova są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł. „Cyganeria” w Operze Nova, fot. Marek Chełminiak

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w BydgoszczyLiczba odwiedzin:

6,139,252