Weekend z kulturą

Weekend z kulturą

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy koncerty w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni i Filharmonii Pomorskiej, wernisaż trzech wystaw w Galerii Wozownia oraz spektakl w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu.

W sobotę (2 marca) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni świętować będziemy 209. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Podczas urodzinowego koncertu wystąpią: Michał Szymanowski (fortepian) oraz zespół Chopin Fractále w składzie: Mat Kwiatkowski (wiolonczela), Maja Kwiatkowska (skrzypce), Karol Domański (instrumenty perkusyjne), Marek Kądziela (gitara), a także aktor Paweł Kowalski. Koncert składać się będzie z dwóch części – klasycznej i jazzowej. Utwory przeplatane będą fragmentami listów Fryderyka Chopina, które zaprezentuje aktor Paweł Kowalski. Więcej na stronie ośrodka.

W piątek (1 marca) w Filharmonii Pomorskiej wystąpi jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek Kayah. Będzie towarzyszyć Orkiestrze Symfonicznej FP pod dyrekcją Krzysztofa Herdzina oraz innym solistom: Damianowi Aleksandrowi (śpiew), Joannie Kołaczkowskiej  (śpiew), Edycie Krzemień  (śpiew), Piotrowi Matuszczykowi (fortepian), Bartkowi Szeteli (gitara basowa), Cezaremu Konradowi (perkusja) podczas koncertu „Tribute to musical”. Jak sama nazwa wskazuje zabrzmią hity z najbardziej znanych musicali „Hair”, „Les Misérables”, Upiór w operze”, „Evita”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, „Kabaret” czy „Skrzypek na dachu.”. Więcej na stronie filharmonii.

Na wernisaż trzech wystaw zaprasza w piątek (1 marca) Galeria Wozownia w Toruniu “Życie w wyobraźni” – wystawa zbiorowa, „Półśrodki” Macieja Andrzejczaka i Dawida Marszewskiego, „אo /alef zero/” Pawła Franciszka Jaskuły. Informacje o wystawach można znaleźć na stronie galerii.

Teatr Horzycy w niedzielę (3 marca) proponuje spektakl „Hamlet” Szekspira w reżyserii Pawła Paszty. Hamlet w Teatrze Horzycy jest współczesnym bohaterem Historii, człowiekiem żyjącym pod ogromną presją. Świadom swojego losu, wadzi się z Bogiem jak Konrad z „Dziadów”. Kłóci się z przodkami, sprzeciwia się swojemu przeznaczeniu. Czy może przeżyć życie w równowadze i pokoju czy też musi rzucić się w zwierzęcą walkę o honor, spełniając oczekiwania innych? Więcej na stronie teatru.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni, Filharmonia Pomorska, Galeria Wozownia i Teatr im. Wilama Horzycy są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Łukasz Piecyk, „Hamlet” w Teatrze Horzycy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie