Weekend seniora z kulturą w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Zwiedzanie z przewodnikiem, pokaz parzenia chińskiej herbaty, oprowadzania kuratorskie po wystawach – te i wiele innych atrakcji dla seniorów na 1–2 października przygotowało Muzeum Okręgowe w Toruniu. W najbliższą sobotę i niedzielę w ramach „Weekendu seniora z kulturą” osoby powyżej 60. roku życia mogą skorzystać z oferty muzealnej w promocyjnej cenie.

PROGRAM WEEKENDU

01.10.2022 r. (sobota)

11.00 „Cranach – arcymistrz renesansu” – spotkanie kuratorskie, Ratusz Staromiejski (A. Kroplewska-Gajewska)

12.00 „Gongfu Cha – parzenie herbaty chińskiej” – pokaz, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą (M. Białkowska-Stenka)

14.00 „Sekrety średniowiecznego miasta” – zwiedzanie z przewodnikiem, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów (I. Markowska)

 14:00 „Co ciekawego przywozimy z podróży” – spotkanie przy wystawie „Pamiątki z podróży do Azji”, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą (K. Paczuska)

02.10.2022 r. (niedziela)

11.00 „Cranach – arcymistrz renesansu” – spotkanie kuratorskie, Ratusz Staromiejski (A. Kroplewska-Gajewska)

12.00 oprowadzanie kuratorskie po Muzeum Twierdzy Toruń (M. Giętkowski, A. Kowalkowski)

12.00 oprowadzanie po wystawie „Pasja podróżowania”, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika (M. Nierzwicka)

Wstęp na wszystkie spotkania oraz zwiedzanie oddziałów muzeum w promocyjnej cenie 12 zł.

„Weekend seniora z kulturą” to akcja zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

__________________

Przypominamy, że w tę sobotę (1 października) odbędą się także dwa wydarzenia dopełniające wystawy muzealne: wykład dr hab. Moniki Jakubek Raczkowskiej “Wokół symboliki i znaczeń Madonny pod jodłami Lucasa Cranacha” oraz spotkanie z Mirosławą Stojak „Pamięci włocławskich Żydów”. Na pierwsze z nich zapraszamy na godz. 12.00 do Ratusza Staromiejskiego (wstęp w cenie biletu do muzeum), a drugie na godz. 13.00 do sali kinowej Ratusza Staromiejskiego (wstęp wolny).

Do zobaczenia w muzeum!

29 września 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,052,158