Weekend seniora z kulturą w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Weekend seniora z kulturą w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu, podobnie jak większość toruńskich instytucji kulturalnych, włącza się do akcji „Weekend seniora z kulturą”. W dniach 2-3 października zaprasza wszystkich seniorów do zwiedzania wystaw stałych i czasowych oraz do wzięcia udziału w spacerach z przewodnikiem po Parku Etnograficznym i Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce.

2 i 3 października (sobota i niedziela)

godz. 11.00 i 13.00
Zwiedzanie Parku Etnograficznego szlakiem dawnych wiejskich prac i rzemiosł

W trakcie spaceru po toruńskim Parku Etnograficznym uczestnicy dowiedzą się, czym trudnili się wszyscy mieszkańcy wsi na przełomie XIX i XX w., a do jakich prac byli konieczni fachowcy; odwiedzą miejsca pracy wiejskich rzemieślników; poznają efekty ich prac, a także ludowe opowieści i anegdoty na ich temat.
Wstęp: 2 zł/os.|Liczba miejsc ograniczona

godz. 10.00 i 13.00
Zwiedzanie Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce z przewodnikiem

W trakcie spaceru po Parku w Wielkiej Nieszawce uczestnicy dowiedzą się, kim byli olendrzy, a odwiedzając zabytkowe zagrody, poznają wybrane elementy realiów życia olenderskich osadników z przełomu XIX i XX w.
Wstęp: 2 zł/os., |Liczba miejsc ograniczona

godz. 10.00-16.00
Bilety wstępu na stałe i czasowe wystawy pawilonowe dla seniorów w specjalnej cenie 2 zł

 

Zdjęcie gł.: Budynek Arsenału – Muzeum Etnograficzne w Toruniu (autor: Olebart, źródło: Wikimedia Commons, Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowe)

29 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,680,307