Weekend Seniora z kulturą w Książnicy Kopernikańskiej

Weekend Seniora z kulturą w Książnicy Kopernikańskiej

Seniorze, w sobotę, 1 października, przyjdź do Książnicy Kopernikańskiej. Zobacz, co dla Ciebie przygotowali bibliotekarze:

  • Godz. 16.00: Pokaz wydawnictw faksymilowych za zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Pracownicy Książnicy zaprezentują bogato iluminowane wydawnictwa faksymilowe średniowiecznych rękopisów oraz starych druków, m.in.: Kodeks Korwina, Biblię Gutenberga, pierwszą edycja dzieła Mikołaja Kopernika “O obrotach sfer niebieskich…” oraz wiele innych fascynujących dzieł. Ponadto pokażą
  • reprinty zabytkowej XVI-wiecznej kartografii, w tym atlas portolanowy, w którym wyprawę Ferdynanda Magellana autor Battista Agnese oznaczył czystym srebrem, zaś drogę statków przewożących skarby z Peru do Hiszpanii – czystym złotem oraz atlas Mercatora, ojca nowożytnej kartografii.
  • Godz. 17.00 oraz 17.30: Zwiedzanie magazynów Książnicy Kopernikańskiej. Bibliotekarz zaproszą swoich gości do magazynów, które kilka lat temu przeszły gruntowny remont. To część Biblioteki, do której czytelnicy na co dzień nie mają wstępu. W magazynach zaprezentują bogatą kolekcję czasopism i innych materiałów. Czas oprowadzania jednej grupy to ok. 20 minut.
  • Godz. 18.00: Otwarcie wystawy komiksu.
  • Godz. 20.00-24.00: Noc z grami planszowymi. Ulubiona impreza wszystkich torunian bez względu na wiek. Będą oni mogli zagrać w planszówki i gry karciane dostępne w naszej wypożyczalni gier (kilkaset tytułów). Chętni wezmą udział w planszówkowym turnieju – o nagrody ufundowane przez wydawnictwo Rebel zagrają w grę Splendor.

 

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

21 września 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,953,463