„Warsztaty z programowania komputerów kwantowych” dla uczniów szkół średnich

05 styczeń „Warsztaty z programowania komputerów kwantowych” dla uczniów szkół średnich

Q Poland Quantum AL logo

Zachęcamy uczniów szkół średnich do udziału w bezpłatnych zdalnych warsztatach z programowania komputerów kwantowych organizowanych przez QPoland oraz Fundację Quantum AI! Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się podstaw informatyki kwantowej oraz jak pisać proste kwantowe programy.

Warsztaty będę odbywały się przez 4 dni: 9-10.01 oraz 16-17.01.2021. W każdym dniu zajęcia będą trwały w godzinach 9:30-17:00 (CET), z godzinną przerwą obiadową (ok. g. 13:00).

Wykładowca: Jakub Nowak

Mentorzy: Tymon Fabiszewski, Adam Glos, Paweł Gora, Aleksandra Lipińska, Jakub Nowak, Oskar Słowik, Kamila Szafrańska, Jerzy Szuniewicz, Przemysław Wiszniewski, Katarzyna Wojtkowiak

Formularz rejestracyjny będzie otwarty do 8 stycznia 2021 lub do osiągnięcia limitu rejestracji (100 uczestników).

Kontakt: warsaw.quantum@gmail.com

Warsztaty będą prowadzone na podstawie materiałów QBronze (materiały te są w języku angielskim). Uczestnicy będą rozwiązywać zadania programistyczne w języku Python, korzystając z platformy Qiskit. Dla uczestników przygotowano serię filmów z wykładami jako pomoc w samodzielnym rozwiązywaniu zadań. Organizowane będą spotkania online na Zoom, pomocniczym narzędziem do komunikacji będzie również Slack. Jednocześnie w czasie całych warsztatów zapewniamy wsparcie mentorów, którzy odpowiedzą na pojawiające się pytania oraz sprawdzą postępy. Osoby, które ukończą z sukcesem warsztaty, otrzymają dyplomy!

 

Źródło: qaif.org.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,833,589