WarsztaTY twórcze – Świadomie projektuj swoje zajęcia

WarsztaTY twórcze - Świadomie projektuj swoje zajęcia

WarsztaTY twórcze – Świadomie projektuj swoje zajęcia

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza na warsztaty twórcze, które odbędą się 23-24 października 2021 r.

ADRESACI:
Nauczyciele, animatorzy kultury, bibliotekarze, instruktorzy dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych.

CEL:
Zdobycie wiedzy niezbędnej do projektowania i realizacji warsztatów twórczych. Usystematyzowanie wiedzy dotyczącej konstruowania scenariusza zajęć.

PROGRAM:
Jeśli uważasz, że prowadząc warsztaty, działasz zbyt intuicyjnie i potrzebujesz wsparcia metodycznego, jeśli chcesz odświeżyć lub usystematyzować wiedzę dotyczącą projektowania swoich zajęć i nie wiesz, jak zaplanować i rozłożyć w czasie konkretne działania, zapraszamy na warsztaty świadomego projektowania i realizowania zajęć twórczych!
Podczas warsztatów zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności praktyczne. Dowiesz się, jak wzbudzić ciekawość, aby osoby uczestniczące w Twoich zajęciach miały satysfakcję z udziału. Zaplanujesz krok po kroku poszczególne działania, które odpowiadają kolejnym etapom skutecznych warsztatów. Zgłębisz zasady organizacji czasu i przestrzeni zajęć oraz uważności na grupę.
Udział w warsztatach wzmocni Twoje kompetencje w prowadzeniu warsztatów metodami twórczymi. Uczestnicy będą mogli stworzyć scenariusz swoich wymarzonych warsztatów i przetestować go w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

PROWADZĄCY:
Agnieszka Zakrzewska
– pedagożka teatru, animatorka kultury, trenerka. Specjalistka ds. teatru w WOAK Toruń. Jurorka konkursów recytatorskich i przeglądów teatralnych. Prowadzi autorskie cykle i pojedyncze warsztaty dla nauczycieli, kadr kultury oraz dla dzieci od lat 3, młodzieży i studentów, dorosłych, seniorów, grup międzypokoleniowych. Udziela konsultacji i innych form merytorycznego wsparcia grupom teatralnym i indywidualnym twórcom z regionu. Posiada doświadczenie w realizacji przedsięwzięć wykorzystujących media społecznościowe oraz inne formy działań on-line.
Autorka i koordynatorka licznych przedsięwzięć teatralnych i wydarzeń kulturalnych. Realizuje działania wspierające lokalne społeczności. Współautorka projektów Lato w teatrze w Toruniu – instruktorka projektów w Toruniu i Strzelnie. Prowadząc warsztaty pedagogiczno-teatralne współpracowała z Teatrem im. W. Horzycy, Teatrem Baj Pomorski w Toruniu oraz ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Absolwentka pedagogiki teatru (IT, UW), Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży (AST, Filia we Wrocławiu) oraz Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. W trakcie certyfikacji 23. Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych w Warszawie.

HARMONOGRAM:
Warsztaty obejmują 18 godz. dydaktycznych
– sobota 23.10.2021 r. w godz. 10:00-18:00 (z przerwą),
– niedziela 24.10.2021 r. w godz. 9:00-17:00 (z przerwą).

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT:
do 15 października 2021 r.
Liczba miejsc ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

MIEJSCE:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, ul. Szpitalna 8

CENA: 100 zł

WIĘCEJ INFORMACJI:
Agnieszka Zakrzewska – tel. 56 652 27 55
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl

23 września 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,852,557