Warsztaty twórcze dla kreatywnych seniorów (27-29.09.2019 r.)

Starsza pani fotografuje

Warsztaty twórcze dla kreatywnych seniorów (27-29.09.2019 r.)

W ramach projektu 60+ Kultura w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu odbędzie się cykl darmowych warsztatów twórczych, zachęcających do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz ułatwiających poruszanie się w świecie nowych mediów. Każdy warsztat stanowi zamkniętą całość, seniorzy mogą zatem skorzystać ze wszystkich przygotowanych dla nich propozycji, mogą też wybrać tylko jedną, szczególnie interesującą. Ponieważ w warsztatach może uczestniczyć ograniczona liczba osób, wszyscy zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o kontakt i rezerwację miejsca nie później niż do 23 września.

Piątek 27 września 2019 r.

godz. 10.00-11.30
Jak mnie widzą?
Warsztaty autoprezentacji, podczas których spróbujemy przeanalizować stosowane przez nas strategie autoprezentacyjne i sprawdzić, czy są one spójne z naszą intencją wywierania wrażenia na innych.
Jak nas widzą inni? Jak chcemy być widziani? W przyjaznych warunkach przyjrzymy się swojemu wizerunkowi i związanymi z nim przekonaniami. Porozmawiamy także o różnych obliczach i poziomach komunikacji, przede wszystkim niewerbalnych.
Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie: Magdalena Jasińska

Plakat projektugodz. 11.45-13.15
Muzyka i ruch czyli muzyczne poruszenie
Ćwiczenia w rytmie energetyzującej muzyki. Skłony, wymachy i poruszenia z krzesłem, kijem czy chustką obudzą w nas pokłady energii i zachęcą do dbałości o własne zdrowie i sprawność fizyczną. Kropkę nad „i” postawimy ucząc się tańców w kręgu i na siedząco. Świetna zabawa gwarantowana.
Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie Alicja Usowicz

godz. 11.45-13.15
Filmowe wędrówki na niespokojny sen
Warsztaty filmoznawcze: egzotyczne kraje, śródziemnomorskie plaże, idylliczny wiejski spokój – wakacyjne filmy, przedstawiające sielankę życia staną się pretekstem do wyrwania się z codzienności, do zamknięcia oczu i przywoływania wydarzeń, które uspokajają i wprowadzają w błogostan. Podczas spotkania uruchomimy wyobraźnię i przywołamy sceny z życia, które pozostawiają zmartwienia daleko w tyle. A potem, kiedy już każdy wróci do domu, na nowo może zamknąć oczy i przebywać w wyobrażeniu tak długo, jak tylko się zapragnie.
Czas trwania 90 minut
Prowadzenie Karolina Fordońska

godz. 13.30-15.00
Super Senior = superbohater z mocą!
Warsztaty teatralne rozwijające zamiłowania lub wzbudzające nowe pasje twórcze. Jednak przede wszystkim zachęcamy do spotkania z innymi ludźmi w przyjaznej atmosferze wymiany myśli i wspólnej zabawy!
Podczas warsztatów odkryjemy „Jaka jest moja super moc?” – w czym czujemy się pewnie, co jest naszą siłą? Zastanowimy się, jak możemy dzielić się z innymi tym, w czym jesteśmy „super”. Uwolnimy super moce i dodamy sobie skrzydeł. Z tego spotkania każdy wyjdzie wzmocniony dobrą energią.
Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska

godz. 13.30-15.30
Warsztaty fotografii cyfrowej
Warsztaty prowadzone będą w formie krótkiego wykładu z historii fotografii oraz poprzez praktyczne działania z wykorzystaniem aparatu fotograficznego. Uczestnicy poznają zasady kompozycji, robienia zdjęć w plenerze. Wspólnie obejrzą zdjęcia i porozmawiają o ich poprawności. Będziemy chcieli pokazać, że w fotografii liczą się przede wszystkim emocje.
Czas trwania: 120 minut
Prowadzenie Stanisław Jasiński

Sobota 28 września 2019 r.

godz. 10.00-11.30
Gromkie śpiewy wielkim głosem
Warsztaty z elementami emisji głosu, ze szczególnym uwzględnieniem siły głosu, z czym wielu seniorów ma kłopoty. Problem cichej, na granicy zrozumiałości – mowy, wynikający z zastanych wzorców artykulacyjnych i często, braku pewności siebie. Nauka kilku pieśni i próby wyrazistego, bardzo głośnego śpiewu, „ największym” jakim się da głosem.
Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie: Erwin Regosz

godz. 11.45-12.45
Efektywna komunikacja w praktyce
Warsztaty poszerzające kompetencje interpersonalne; dowiemy się, jakie warunki muszą być spełnione, by komunikacja była skuteczna, poznamy także narzędzia aktywnego słuchania i techniki wywierania wpływu na swojego rozmówcę. Porozmawiamy także o tym, w jaki sposób się chronić przed negatywnymi komunikatami.
Czas trwania: 60 minut
Prowadzenie: Magdalena Jasińska

Niedziela 29 września 2019 r.

godz. 10.00-11.30
Spacer teatralny
W niedzielne przedpołudnie zapraszamy do spotkania z innymi ludźmi w odświętnej atmosferze.
Podczas spotkania przy kawie, herbacie oraz pysznym ciachu stworzymy mapę z ulubionymi punktami Starego Miasta. Poznamy nasze ciekawe historie związane z tymi miejscami i pójdziemy na spacer. Nie będzie to zwykłe wędrowanie, ale sympatyczna podróż śladami naszych wspomnień z działaniami twórczymi.
W razie niepogody naszą podróż odbędziemy w zamkniętym pomieszczeniu.
Czas trwania 90 minut
Prowadzenie: Agnieszka Zakrzewska

MIEJSCE WOAK i Starówka
KIEDY 27-29 września 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ do 23 września 2019 r.

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
alicja.usowicz@woak.torun.pl
barbara.planeta@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55

Zdjęcie gł.: Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,037,787