Warsztaty składania lalek japońskich shiori ningyo

Warsztaty składania lalek japońskich shiori ningyo

 

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą serdecznie zaprasza na premierowe warsztaty składania płaskich lalek japońskich z papieru, zwanych w kraju kwitnącej wiśni shiori ningyo, które odbędą się 20 października 2017 roku (piątek) o godzinie 16.00.

Shiori ningyo jako forma prostych zabawek dla dzieci wykształciło się prawdopodobnie w XVIII wieku, choć historia tworzenia ludzkich postaci z papieru w Japonii jest znacznie dłuższa. Dawniej papier był towarem deficytowym, na taką  przyjemność mogła pozwolić sobie tylko ówczesna arystokracja.

Z czasem, gdy papier stał się ogólnodostępny, lalki te robiły sobie dzieci ubogich rodziców, których nie było stać na drogie zabawki. Przez wieki sztuka ta ewoluowała dzięki wielu zastosowaniom – to nie tylko doskonała rozrywka, lalki te mogą także służyć jako np. dekoracja bądź, z racji swojej płaskiej formy, jako zakładka do książki.

Podczas zajęć uczestnicy będą mogli samodzielnie, pod czujnym okiem prowadzącego warsztaty pana Hajime Watanabe, wykonać swoją lalkę.

Bilety w cenie 7 złotych do zakupienia w kasie Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-16.00 lub bezpośrednio przed warsztatami. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą
Rynek Staromiejski 35

Fot. Muzeum Okręgowe w Toruniu

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6662736