Warsztaty rysunku modowego online. Gucci: glamour w świecie mody (20 maja)

neon Gucci

Warsztaty rysunku modowego online. Gucci: glamour w świecie mody (20 maja)

Zapraszamy na cykl czterech e-warsztatów rysunku modowego. Każde spotkanie inspirowane jest osobowością ze świata mody. Można uczestniczyć w jednym spotkaniu bądź w całym cyklu. Nie jest wymagana umiejętność obsługi programów graficznych. Warsztaty są źródłem inspiracji dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz wszystkich, którzy interesują się modą.

Warsztaty online: wymagany program Zoom, kamerka internetowa i mikrofon.

Materiały potrzebne do pracy: papier, tusz, pędzle, ołówki, gumka, akwarele, gwasz.

Bilety do kupienia online: 35 zł

W programie warsztatów znajdzie się krótki wstęp dotyczący postaci będącej inspiracją spotkania oraz omówione zostaną zagadnienia:

  • konstruowania postaci, zachowania odpowiednich proporcji,
  • różnych stylów i technik ilustratorskich,
  • sposoby oddania faktury materiałów za pomocą środków plastycznych.

 

Warsztat poprowadzi Anna Matuszewska, absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (UJ Kraków). Jej prace zostały opublikowane między innymi w Twoim Stylu, Elle i Harper’s Bazaar. Jest laureatką konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung Frankfurt/M. Brała udział w wystawach w Polsce i zagranicą (m.in. w Berlinie). Współpracowała z Zatoką Sztuki w Sopocie. Wykładała rysunek w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. W 2017 zalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wybranych z okazji 5-lecia polskiej edycji magazynu Harper’s Bazaar.

Kiedy: 20.05.2021 (czwartek), godz. 18.00
Gdzie: Facebook Centrum Literatury CSW

17 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,749,910