Warsztaty rysunku modowego: Chanel – historia i teraźniejszość (11 maja)

05 Maj Warsztaty rysunku modowego: Chanel – historia i teraźniejszość (11 maja)

CSW w Toruniu zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu e-warsztatów rysunku modowego. Tym razem warsztaty dotyczą najbardziej chyba rozpoznawalnej projektantki wszech czasów.

Każde spotkanie inspirowane jest osobowością ze świata mody. Można uczestniczyć w jednym spotkaniu bądź w całym cyklu. Nie jest wymagana umiejętność obsługi programów graficznych. Warsztaty są źródłem inspiracji dla przyszłych projektantów i ilustratorów oraz wszystkich, którzy interesują się modą.

Materiały do pracy: papier, tusz, pędzle, ołówki, gumka, akwarele, gwasz

Warsztaty online. Wymagany program Zoom, kamerka internetowa i mikrofon.

Kiedy: 11 maja (wtorek), godz. 18.00

 Bilety do kupienia online: 35 zł
https://goout.net/pl/warsztaty-ilustracji-modowej/szdyngr/

W programie warsztatów znajdzie się: krótki wstęp dotyczący postaci będącej inspiracją spotkania oraz omówione zostaną zagadnienia:

  • konstruowania postaci, zachowania odpowiednich proporcji,
  • różnych stylów i technik ilustratorskie,
  • sposoby oddania faktury materiałów za pomocą środków plastycznych.

 

Warsztaty poprowadzi Anna Matuszewska, absolwentka ASP w Gdańsku i Łodzi (Wydział Tkaniny i Ubioru) oraz studiów kuratorskich w zakresie sztuki współczesnej (UJ Kraków). Jej prace zostały opublikowane między innymi w Twoim Stylu, Elle i Harper’s Bazaar. Jest laureatką konkursu ilustracji mody Hertie Stiftung Frankfurt/M. Brała udział w wystawach w Polsce i zagranicą (m.in. w Berlinie). Współpracowała z Zatoką Sztuki w Sopocie. Wykładała rysunek w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. W 2017 zalazła się w gronie najlepszych polskich ilustratorów mody wybranych z okazji 5-lecia polskiej edycji magazynu Harper’s Bazaar.

5 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,613,048