Warsztaty reżyserskie dla młodzieży i studentów

Warsztaty reżyserskie dla młodzieży i studentów

Teatr Horzycy logo

Jak skutecznie komunikować się z aktorami? Jak reżyserować, a nie ustawiać? Jak inspirować aktorów do twórczej pracy w kierunku założonym przez reżysera?

Podczas 8-godzinnnych warsztatów uczestnicy w praktycznych ćwiczeniach zetkną się z kilkoma metodami pracy aktora nad rolą, które mogą być również metodami reżyserowania. Dotkniemy metod pracy Konstantego Stanisławskiego, Jerzego Grotowskiego, czy Michaiła Czechowa. Sprawdzimy także jak metoda dramy może służyć do prowadzenia procesu pracy nad spektaklem. Poświęcimy wiele uwagi fenomenowi zadania aktorskiego, czyli kluczowego elementu w komunikacji między reżyserem a aktorami.

KIEDY i GDZIE?
2 i 3 lipca w godz. 10.00-14.00 w Teatrze Horzycy

DLA KOGO?
Młodzież i studenci od 16 do 23 roku życia

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 1 lipca:
http://bit.ly/warsztatyrezyserskie

Bilet wstępu na warsztaty: 6 zł/osoba
O wynikach naboru oraz sposobach wniesienia opłaty poinformujemy wszystkich do 1 lipca włącznie

PROWADZĄCY
Paweł Paszta. Reżyser i pedagog, dyrektor artystyczny Teatr Horzycy. W latach 2003-2008 studiował na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, zaś w latach 2007-2012 na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej (dyplom w 2012 r. z wyróżnieniem, spektakl Pokojówki). Dotychczas reżyserował m.in w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze (Miłość i polityka), Teatrze Rozrywki w Chorzowie (musical Czarno na białym), Teatrze Współczesnym w Szczecinie (Pustostan), Teatrze Horzycy w Toruniu (m.in. Napis, Hamlet, Alicja w Krainie Czarów, Zemsta), a także wielokrotnie w Teatrze Żydowskim w Warszawie (m.in. Koszałki opałki, Opowiadania nie tylko dla dzieci, Królestwo wszechwanny).

Masz więcej pytań? Napisz na k.pagowska@teatr.torun.pl

Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Młody Teatr” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Grafika: Grafika TEATR im WILAMA HORZYCY – teatr.torun.pl

1 lipca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,035,881